Úterý, 23 dubna, 2024
DomůNovinkyDell UltraSharp PremierColor UP2720Q: První 4K monitor na světě s vestavěným kolimetrem

Dell UltraSharp PremierColor UP2720Q: První 4K monitor na světě s vestavěným kolimetrem

Společnost Dell představila monitor UltraSharp PremierColor (UP2720Q) s integrovaným kolorimetrem, 4K rozlišením a rozhraním Thunderbolt 3, který je určený tvůrcům obsahu, pro něž je kvalita podání barev zcela zásadní prioritou.

Nový monitor od Dell nabízí gamut pokrývající 100 % Adobe RGB, 98 % DCI-P3 a 80 % BT2020. Dokáže tedy reprodukovat široké spektrum barev v různých standardních barevných prostorech. Vestavěný kolorimetr pak pomáhá uživatelům pracovat rychleji a bez ztráty produktivity díky snadné a rychlé kalibraci. Tu lze provádět buď kdykoli podle potřeby nebo plánovaně mimo pracovní dobu a udržovat tak konzistentní a optimalizované nastavení barev. Monitor je kompatibilní se systémem CalMAN a spolupracuje bezproblémově se (samostatně prodávaným) softwarem CalMAN pro kalibraci barev s využitím vestavěného kolorimetru nebo externí sondy.

Profesionální tvůrci obsahu také ocení 27palcovou úhlopříčku a jemnější vykreslení detailů díky rozlišení 4K, respektive 3 840 × 2 160 pixelů. Vysoký kontrastní poměr 1300:1 a nízký jas tmavých tónů zajití kontrastní obraz a sytou černou. Rušivé okolní světlo a odlesky ze slunce nebo stropního osvětlení lze odstínit stínítkem, které se na monitor jednoduše nasadí.

 

UltraSharp PremierColor dále nabízí rozhraní Thunderbolt 3 s přenosovou rychlostí až 40 Gb/s. Osazený je dvěma těmito porty, přes které dokáže napájet připojený notebook výkonem až 90 W a zároveň přenášet video a datový signál. Součástí je též integrovaná funkce Picture-By-Picture (PBP) pro paralelní porovnávání vizuálního obsahu. PBP umožňuje současně zobrazit tentýž obraz v různých barevných prostorech nebo dva obrazy z různých zdrojů.

Monitor Dell UltraSharp 27 4K PremierColor bude dostupný od 15. ledna 2020 za doporučenou koncovou cenu 43 900 Kč s DPH.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře