Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyDayZ je nově v programu Game Preview pro konzole Xbox

DayZ je nově v programu Game Preview pro konzole Xbox

DayZ, populární survival akce od českého herního studia Bohemia Interactive, je nově dostupná v rámci Game Preview pro Xbox. Po původním oznámení dostupnosti titulu během Inside Xbox show vysílaném z letošního ročníku veletrhu Gamescom se přidává také informace o cenách, které budou 39, 99 dolaru. Hra bude dostupná po celém světě s výjimkou Číny, Japonska a Jižní Koreji.

DayZ bylo původně určeno pro platformu PC, na níž se brzy přesune z režimu Early Access Alpha do fáze BETA a do konce roku se dočká i vydání plnohodnotně verze 1.0. Vydání plné verze pro konzole Xbox a také PlayStation 4 je naplánováno na první kvartál roku 2019.

Ve hře DayZ je postsovětský stát Chernarus zasažen neznámým virem, jímž se nakazila většina obyvatel a změnila se tak v agresivní nestvůry. Náročný boj o cenné zdroje vnesl mnoho násilí mezi poslední přeživší a způsobil tak zánik posledních zbytků známé civilizace. Hráč se vtělí do role jednoho z mála imunních vůči virové nákaze a je jen na něm, jak daleko zajde na cestě za přežitím.

Titul umožňuje hrát současně až 60 hráčům na jednom serveru a postaví je před jediný cíl: přežít co nejdéle v rozlehlé pustině, která neodpouští žádnou chybu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře