Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyA-Data uvádí power banku D8000L s vestavěným LED svítidlem

A-Data uvádí power banku D8000L s vestavěným LED svítidlem

Na rozdíl od jiných powerbank, které nabídnou nanejvýš úzký paprsek světla jako něco dodatkového, má A-Data D8000L celou horní stranu vyhrazenou pro řadu LED, které tvoří výrazný světelný zdroj. Nový externí akumulátor je také odolný proti prachu a vodě podle normy IP54 a dodává nabíjecí proud 2,4 A prostřednictvím dvou USB portů.

Diody, kterými je osazena D8000L mimo jiné nabídnou světelný tok 200 lumenů, díky čemuž zařízení poslouží nejen jako powerbanka, ale i jako výkonné a praktické svítidlo. Zejména příznivci outdoorových aktivit jistě ocení až 17 hodin světla na jedno nabití. Osvětlení lze přitom přepínat ve čtyřech režimech – standardní, záblesky, pomalé záblesky a signál SOS. A-Data tvrdí, že světlo z D8000L osvětlí velkou oblast a dosvítí daleko, na rozdíl od slabě napájených svítilen s malým dosahem, které jsou často součástí jiných powerbank nebo smartphonů.

Odolnost D8000L proti prachu a vodě byla testovaná podle normy IEC IP54. Powerbanka je také chráněna pevným materiálem pohlcujícím nárazy a užitečný je i žlábkovaný zadní kryt, díky kterému ji lze postavit na improvizovaný stojánek třeba z mince nebo kreditní karty.

D8000L je osazena baterií s kapacitou 8 000 mAh a nabízí hned dva USB porty s celkovým výstupním proudem 2,1 A. Uživatelé tak mohou nabíjet současně dvě zařízení. Stejně jako všechny ostatní powerbanky A-Data, i D8000L je vybavena ochrannými obvody, které ji na mnoha úrovních chrání proti nadměrnému nabití, nadměrnému vybití, nadměrnému napětí, nedostatečnému napětí, přehřátí, přetížení a zkratování.

Powerbanka A-Data D8000L se v ČR už prodává a to od 713 Kč s DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře