Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyDalší smartphone řady Nexus opět vyrobí Samsung

Další smartphone řady Nexus opět vyrobí Samsung

Další referenční smartphone Googlu postavený na platformě Android, se kterým se setkáváme pod značkou Nexus, vyrábí i tentokrát společnost Samsung, informují o tom tchajwanské noviny Digitimes, které se jako obvykle odvolávají na zdroj blízký dodavatelům součástek.

Samsung se nedávno stal světovou jedničkou na poli výrobců mobilních telefonů, když z trůnu sesadil po dlouhých čtrnácti letech Nokii, která nezadržitelně padá.

Google si ho pak prý vybral i proto, že dokáže zajistit dodávky klíčových komponent a umí pružně reagovat na potřeby mobilního trhu. Nový Nexus bude patrně představen někdy v průběhu 4. čtvrtletí letošního roku.

Samsung do té doby ještě představí nespočet svých nových produktů. Již příští týden proběhne oficiální odhalení jeho očekávané vlajkové lodi pro tento rok ? Galaxy S III.

Telefon by měl nabídnou velký 4,8palcový displej s jemným rozlišením, čtyřjádrové SoC a možná i některé nové technologie, se kterými jsme se v mobilních zařízení dosud nesetkali. Vše podstatné se dozvíme už ve čtvrtek.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře