Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyDalší chyba v iOS 6 přinesla uživatelům problémy

Další chyba v iOS 6 přinesla uživatelům problémy

Funkce Do Not Disturb (Nerušit), která byla do operačního systému iOS implementována v jeho šesté generaci, měla s příchodem nového roku problémy a některým uživatelům způsobila nemalé komplikace. Na spoustě iPhonů a iPadů totiž nedošlo k jejímu automatickému vypnutí.

Aktivitu režimu Do Not Disturb symbolizuje v horní stavové liště symbol Měsíce. V tomto režimu jsou veškeré notifikace zeslabeny, což se hodí především v případě, že se chystáte do postele nebo jste v práci, a nikým nechcete být rušeni.

S příchodem Nového roku někteří uživatelé začali zjišťovat, že se jejich přístroje stále nacházejí v tomto režimu, i když časové intervaly, které nastavily, už dávno uplynuly. Pokud se vám včera a dnes překvapivě ještě nikdo nedovolal, funkci vypněte ručně.

Apple se k tomuto problému zatím nevyjádřil a je otázka, zda tak vůbec učiní. Nejedná se o první problém podobného typu, neboť již loni a předloni chyba v operačním systému způsobila, že nedošlo ke spuštění jednorázových alarmů na iOS zařízeních. Problém se týkal alarmů nastavených na 1. a 2. ledna.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře