Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeČtyři užitečné aplikace pro iPhone, které stojí za vyzkoušení

Čtyři užitečné aplikace pro iPhone, které stojí za vyzkoušení

Internetové obchody s aplikacemi pro chytré telefony toho ke stažení nabízí opravdu mnoho. V této souvislosti vám proto přinášíme recenzovaný výběr několika neplacených aplikací, které nejenže stojí za povšimnutí, ale ? a to hlavně, za vyzkoušení.

Youtube

Po ukončení spolupráce mezi Applem a Googlem, kde se Google rozhodl vzít správu aplikace Youtube do svých rukou, vydává svou vlastního, avizovaného, klienta nejznámějšího světového video kanálu. Potvrdí se tedy zprávy o tom, že běžný uživatel na rozpadu spolupráce jenom vyzíská?

Pravdou je, že Apple se o aplikaci moc nestaral. Vzhledové vypadala docela fádně. Na druhou stranu se ji nesmí upřít, že měla všechny důležité funkce, které by měla mít.

Po zapnutí ?nového? Youtube jsou změny naprosto zřetelné. Od vzhledu až po běžné používání. Při levém okraji, kde je menu, najdeme vše potřebné a důležité. Příjemným zjištěním je hlavně rychlost aplikace, která se oproti původní zněkolikanásobnila. Nechybí všechny běžné funkce a dokonce přibyla i jedna nová ? ?přehrát později.?  Další výhodu uvítají hudební fanoušci, neboť aplikace přehrává oficiální hudební video klipy.

Jako každá věc, tak i nová Youtube aplikace od Googlu má své stinné stránky. Nad všude přítomnou reklamou se již nevztekám, mávnu rukou a počkám až skončí, ale jistě jsou i lidé, kteří si nezvyknou a tato skutečnost je rozlítí. Takže první záporný bodík. Další nevýhodou je, že nelze upravovat seznamy videí či playlisty. Do třetice všechno zlého nelze spouštět videa na pozadí ? to mě asi mrzí nejvíce. U původní aplikace to byla jedna z mála věcí, která mi vyhovovala.

Závěrem

Podle mého byl rozpad spolupráce správným krokem. Aplikace se zlepšila v mnoha ohledech a doufejme, že nedostatky budou co nejdříve vyladěny. Zatím dávám váhavé hodnocení 6/10.

Odkaz na stažení: iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Youtube/“/]

Bodový systém

Česká vývojářská firma Direct-services uvedla na trh aplikací pro chytré telefony novinku, která poslouží zvláště řidičům. Aplikace nabízí přehledné informace o bodovém systému na českých silnicích. Otázka tedy zní: Pořídit si tohoto pomocníka na cesty či ne?

Aplikace nabízí celkem okolo padesátí přestupků rozdělených do sedmi kategorií podle druhu přestupku např.: parkovací, rychlostní, alkoholové a další přestupky. U každého přestupku jsou uvedeny ty nejdůležitější informace jako výše pokuty na místě nebo v administrativním řízení, počet odebraných bodů atd.

Dále aplikace nabízí možnost si vést svůj deníček přestupků nebo si vypočítat, jaká nám hrozí pokuta. Kalkulačky jsou celkem dvě. Jedna na překročenou rychlost. jak ve městě nebo v obci. a druhá na počet promile v krvi. Pod poslední položkou ?substraction? se nachází nabídka kurzů pro odpočet bodů.

Závěrem

Stojí za to zmínit, že pokud se nekamarádíte s angličtinou, tak aplikace se s Vámi taktéž nebude příliš kamarádit. Je totiž kompletně v anglickém jazyce. Skoro by se dalo říct, že je spíše určená pro cizince jako krátký manuál, na co si dát pozor, když se objeví na českých silnicích. Pokud považujete nedostupnost češtiny za nevýhodu, tak tou další nevýhodou je absence několika dalších přestupků.  Určitě nelze však aplikaci upřít její skvělý nápad a přehledné zpracování. Hodnocení 7/10

Odkazy na stažení: iOS, Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Bodov systm/“/]

Globus Sommelier

V pořadí třetí užitečná aplikace je ušitá na míru všem labužníkům, gurmánům a těm, co chutná dobré jídlo a výborné víno. Za Globus Sommelier stojí potravinový řetězec Globus, kteří ve spolupráci se špičkovým sommeliérem a šéfkuchařem připravili jídelníček ideálních kombinací pokrmů a vín.

Když vstoupíte do aplikace, můžete si vybrat či chcete recept na pokrm nebo tip na víno. Tak či tak, obě cesty vedou ke společnému cíli. Pokrmová nabídka je rozdělená na 9 kategorii podle typu pokrmu. U každého pokrmu jsou vypsány všechny informace pro jejich přípravu. Jaké potřebujete suroviny a pro kolik lidí je recept sestaven nebo jak postupovat při přípravě.

Vše ostatní k dokonalé kombinaci pokrmu a vína je ve spodní liště. Popis a název vína, doplněný obrázkem a informací o sběru či dostupnost a cena v obchodě. Pod další položkou servis naleznete informace, jak správně víno podávat, v jaké sklenici by dané víno mělo být, jak dlouhá je doporučena archivace nebo teplota skladování.

Pokud se rozhodnete, že si nejprve vyberete víno a poté k němu pokrm, tak se musíte prokousat nabídkou, která podrobněji specifikuje vaši volbu. Na výběr jsou vína: šumivá nebo tichá, tuzemská či zahraniční nebo bílá, červená i růžová. Ke každému vínu je pak doporučen pokrm, přidány údaje o podávání nebo uvedena informace, jaký sýr si máte dopřát.

Závěrem

Z pohledu využitelnosti si myslím, že tato aplikace je více než užitečná. Přehledná kuchařka, která vás nestojí ani korunu a nabízí obrovské množství užitečných údajů na správně sladěný pokrm. Na App Store se setkala s velmi kladným ohlasem a i já ji můžu jen doporučit. Hodnocení právem nejvyšší. 10/10

Odkazy na stažení: iOS, Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Globus Som./“/]

Booking.com

Pokud patříte mezi ty štastlivce, které ještě čeká zasloužená dovolená a nerozhodli jste se zatím, kde příjemné chvíle strávit, měli byste zpozornět. V závěru článku o užitečných aplikacích vás upozorníme na program, který vám pomůže s výběrem.

Booking.com je celosvětově známá zprostředkovací firma fungující na tomto serveru pro všechny, co hledají ubytování. Svoji garanci a spolehlivost demonstruje již více než patnáctiletou praxí na trhu a její nynější bilancí v číslech je skoro třicet milionů přilákaných zákazníků z celého světa za jeden měsíc. Z osobní zkušenosti mohu říci, že jsem byl k této formě objednávky chvili skeptický, ale po bezproblémové rezervaci a následném ubytování prostřednictvím této služby mě všechna nedůvěřivost opustila.

Nyní se však odpoutáme od společnosti a zaměříme se na samotnou aplikaci. Na výběr máme přesně z dvacetipěti světových jazyků, mezi kterými nechybí čeština. S počtem u nabídky měn je to podobné, avšak českou korunu v této kolonce bohužel nenajdeme. Jako poslední volitelnou možností v nastavení jsou měrové jednotky, kde můžeme přepínat z kilometrů na míle a naopak.

Z pohledu funkčnosti a plynulosti funguje vše bez sebemenší chybičky. Hlavní výhodou této aplikace je její rychlost a přehlednost. Díky intuitivnímu ovládání můžete snadno porovnávat jednotlivé nabídky. Přijde mi, že vyhledávání a procházení hotelů přes aplikaci je dokonce jednodušší, než přímo na internetových stránkách. Nabídka filtrů sice v porovnání s webovým rozhraním není zcela stejná, co se do možností týče, ale všechny nezbytně nutné položky zde najdeme. Například jestli hotel povoluje i ubytování pro domácí mazlíčky, počet hvězd, cenovou dostupnost, internet atd.

K používání aplikace je nutná registrace. Díky ní získáte přehled o již zarezervovaných ubytováních nebo i nabídku vámi přidaných oblíbených letovisek.

Závěrem

Booking. com je určitě dobrým pomocníkem při plánování jakýkoliv cest, ať už vnitrostátních nebo cest do zahraničí. Vytvořením a zdokonalením aplikace udělala společnost určitě pořádný krok v přístupnosti a pohodlnosti vůči mnoha uživatelům chytrých telefonů. Ideální prohlížeč okolních ubytování, ke kterému se připojíte kdekoliv, kam jen internet sahá. Nevěřil jsem, že najít ubytování a i případnou rezervaci lze provést tak rychle a pohodlně. Doporučuji všem co zatím nevyzkoušeli a hodnotím opět nejvyšším hodnocení a to 10/10.

Odkazy na stažení: iOS, Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Booking.com/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře