Zbytečná aplikace? Takové my na SAPu neznáme. Další část recenze o užitečných službách, nad kterými právě teď možná ohrnujete nos, ale v budoucnu pro vás můžou být užitečné a zároveň přínosem. Ono, jak se říká: nikdy nevíte…
Spotify
O služby na streamování hudby není na našem trhu nouze – Deezer, Google Play Music, Rdio. Ta světově nejúspěšnější, Spotify, se nám dlouho vyhýbala. To se však v prosinci minulého roku změnilo.
Spotify nabízí dva druhy účtů – Free a Premium. První se vyznačuje tím, že pro vás jako posluchače, není služba nějak zpoplatněna a nabídne vám kompletní databází s hudbou, která čítá přes 20 milionů skladeb. Bez jakýchkoliv omezení. Jedinou nevýhodou toho typu účtu je umístění audio reklam mezi jednotlivými skladbami. Jedna reklama přichází zhruba na osm skladeb. Pokud jste ale občasný posluchač a jste ochotni nad tím přivřít oči (uši), není to nic, co by nějak ubralo na požitku z vámi puštěné hudby. Nicméně já po měsíci používání jsem přesedlal na Premium účet. Hudbě věnuji několik hodin denně a ony zmiňované reklamní bloky mi už zkrátka lezly krkem.
Premium účet vám toho nabídne za 6 eur měsíčně poměrně dost. Kromě bez reklamy rušeného poslechu a vyšší kvality nahrávek, také možnost využití služeb offline poslechu. V něm můžete poslouchat skladby, které jste si předtím stáhli, aniž byste museli být připojeni k síti. Díky funkci Spotify Connect se můžete připojit s vaším zařízením k domácímu nebo jinému audio systému bez párování. Nicméně aby fungovalo, je třeba vlastnit některý z audio systému, který má v sobě integrovaný Spotify Connect (výrobci Bang & Olufsen, Hama, Pioneer, Yamaha aj.).
[appbox appstore id324684580]
[appbox googleplay id=com.spotify.mobile.android.ui]
[appbox windowsphone 10f2995d-1f82-4203-b7fa-46ddbd07a6e6]
[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Spotify/“/]
Helpouts
„Real help from real people in real time“. Tímto sloganem Google presentuje svoji poslední službu, kterou spustil na začátku listopadu minulého roku. Ta vám umožní se spojit s odborníky z různých oblastí, jako je například vaření, péče o zdraví, hra na hudební nástroj nebo výuka cizích jazyků. A to vše prostřednictvím video chatu – Hangouts. Hodinový poplatek za využití služby se liší v závislosti na odborníkovi, který vám poskytne své znalosti. Narazíte tak na lektory, kteří si účtují 30 dolarů za 30 minut, ale i na ty, kteří se o své know how s vámi rádi podělí zdarma. I když si možná někteří lidé klepou prstem na čelo a už teď mají jasno v tom, že by takovou službu nevyužili, jedno se Googlu musí nechat – služba má v globálním měřítku obrovský potenciál.
Doposud je aplikace dostupná pouze pro zařízení s Androidem. Zda se dostane i na platformu iOS, se zatím neví.
[appbox googleplay id=com.google.android.apps.helpouts ]
[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Helpouts/“/]
BBC iPlayer Radio
Bez pochyb jsou na našem území rádiové vysílání, které mají kvalitní obsah a stojí za to si je pustit. Pro posluchače, kteří jsou poněkud náročnější nebo jsou zkrátka jinak žánrově naladěni, doporučuji zavítat k britskému rádiu BBC. Dostanete možnost si vybrat z více jak 14 radiových stanic, které spadají pod hlavičku BBC Radio. Přitom každá ze stanic je laděna v jiném duchu. A to jak muziky kterou vysílá, tak i v povaze informací, které sděluje posluchačům. Díky bohatému žánrovému rozpětí si přijdou na své především fanoušci UK scény, ale i milovníci vážné hudby.
Kromě nejnovějších singlů od amerických či britských interpretů, jejichž hity můžete čekat na českých stanicích se zpožděním v řádu dnů, týdnů někdy dokonce i měsíců, si můžete jednotlivé singly, které zazněly přidat například do aplikace Spotify.
[appbox googleplay id=uk.co.bbc.android.iplayerradio&hl=cs]
[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/BBC iPlayer/“/]
Doulingo
Jedná se o jedno z nejpříjemnějších překvapení loňského roku v segmentu výukových aplikací. Již při registraci si volíte, jaký jazyk se chcete učit (přes 10 světových jazyků). Ten samozřejmě v budoucnu není problém změnit. Veškerý progres v lekcích je uložen do cloudu, takže doma můžete začít s ruštinou na vašem desktopu a na cestách pokračovat ve vašem Android nebo iOS zařízení. Přízeň uživatelů si aplikace získala především tím, jak učí jazyky. A to formou, která je oblíbená napříč všemi věkovými kategoriemi, formou hry. Nutno podotknout, že aplikace je kompletně zdarma. Bez reklam. Do Doulingo zainvestoval i známý herec, který ztvárnil postavu Steve Jobse ve snímku jOBS, Ashton Kutcher.
[appbox appstore id570060128]
[appbox googleplay id=com.duolingo]
[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Doulingo/“/]
Trailerpop: Trailers & Trivia
Chcete zjistit, jak jste na tom se znalostí hlavních postav, režisérů, hereckého obsazení nebo původních námětů samotných snímků? V tom případě máme zde něco přímo pro vás.
Aplikace je někde na pomezí filmové databáze a kvízové hry. Poté co si vyberete některý z filmů, spustí se vám trailer a v jeho průběhu budete odpovídat na zadané otázky. Aplikace nabídne nejen nabytí nových znalostí v oblasti kinematografie, popřípadě jejich ověření, ale i možnost shlédnout filmové upoutávky jak k nejnovějším snímkům, tak i těm starším. Na každou otázku máte předem stanovený časový limit, do kterého musíte odpovědět. Čím rychleji odpovíte, tím větší počet bodů získáte. Své skóre můžete sdílet se svými přáteli prostřednictvím sociálních sítí. Nejste nikterak omezování ve výběru filmu, díky čemuž máte absolutní svobodu ve výběru snímků napříč všemi kategoriemi – právě v kinech, akční, novinky na DVD, černé komedie, remaky, výběry na určitou tématiku a spousty dalších. Filmy které vás zaujmou, si můžete přidávat do seznamu „chci vidět“. Databáze trailerů nabízí přes 20 000 filmových upoutávek a více jak 200 000 kvizových otázek.
Na konci minulého roku byl přidán i multiplayer, díky kterému budete moct zasílat výzvy svým přátelům přes Facebook nebo Google+.
[appbox appstore id587645214]
[appbox googleplay id=com.game.trailerpop&hl=cs ]
[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Trailerpop/“/]
BlackBerry Messenger
Samotné působení firmy BlackBerry v segmentu mobilních telefonů je ve hvězdách. Společnost se už přes dva roky potýká se špatnými hospodářskými výsledky a varianta, že dojde k prodeji většinového podílu současných akcionářů, je stále víc reálná.
Kanadská firma usnula na vavřínech. Bohužel. Nicméně alespoň jednu pochvalu za loňský rok jí na účet přičteme. A to za vydání jejich chatovací aplikace pro zařízení s Androidem a iOS. Ta do té doby fungovala pouze mezi zařízeními s ostružinou na zádech. Vzhledem k tomu, že aplikace jako Facebook Messenger nebo Whatsapp, se staly dostupnými pro zařízení s iOS a Android mnohem dříve a mají již vybudovanou základnu uživatelů, tak by se mohlo zdát, že BBM přichází s křížkem po funuse. Ale není tomu tak. Aplikace se těší velké oblibě a nejednoho zapřisáhlého uživatelé výše zmíněných kecálků se jí už povedlo přetáhnout.
[appbox googleplay id=com.bbm&IID=uk:bb:desktop:homepage:Dec2013:hero:download-bbm-android]
[appbox appstore id690046600]
[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Blackberry Messanger/“/]