Středa, 24 dubna, 2024
DomůRecenzeČtyři mobilní aplikace zdarma, které jednou oceníte #2

Čtyři mobilní aplikace zdarma, které jednou oceníte #2

Akční ceny

Určitě znáte ten pocit, když otevřete vaši poštovní schránku, a ta je doslova napěchovaná letáky akčního zboží v prodejnách. Čas od času v těchto letácích najdete něco, co vás zaujme a potom se třeba i rozhodnete ke koupi. Ale opravdu je nutné v dnešní moderní době se probírat desítkami letáků a pak si je třeba vzít i do konkrétní prodejny a hledat, které že to zboží je zlevněno o těch dvacet procent?

Tato aplikace vám umožní si prolistovat aktuální letáky supermarketů a prodejen. Prohlídnout si slevy jak v procentech, tak v korunách, u zboží všeho druhu. Pomůže vám také dohledat k vám nejbližšího prodejce včetně informací o otevírací době. Nabídky, které vás zaujmou, si můžete ukládat do oblíbených a tak si je s klidem v budoucnu otevřít bez dalšího hledání.

Můžete si taky vytvořit sekci vašich oblíbených obchodů a díky ní se vám pak budou objevovat pouze letáky z vybraných obchodů. Není problém ani vyhledat konkrétní zboží a ověřit si tak, zda se cena hledaného produktu nějak nezměnila. Je zde opravdu řada možností, jak si tuto aplikaci filtrovat a přizpůsobit si ji vlastním potřebám.

Seznam obchodů, ze kterých aplikace čerpá informace, je opravdu obsáhlý. A nechybí mezi nimi prodejny jako Tchibo, Interspar, Obi, Okay, Intersport, Jamall, Jysk, ROSSMANN, Billa, Albert, Penny a desítky dalších.

Zde ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Akcni ceny/“/]

CG Transit

I když používání internetu v mobilních telefonech je v dnešní době na denním pořádku, je zde stále spousta lidí, kteří tomuto trendu nechtějí přijít na chuť. Důvodů, proč tomu tak je, je celá řada. Můžete to být jednak kvůli ceně datových tarifů, kterou si diktují operátoři a jednak kvůli tomu, že jejich telefony nejsou na takové úrovni, aby byly schopny čerpat z výhod internetu na takové úrovni, že by to bylo pro uživatele dostatečně zajímavé.

Aplikace CG Transit se na Google play prezentuje jako, cituji: Offline jízdní řády. Ale ono to není tak úplně pravda. Samotná aplikace funguje v offline režimu, to ano. Ale k tomu, abyste měli možnost vyhledávat jízdní spojení bez potřeby stahovat data ze sítě, je třeba mít stažené balíčky jízdních řadů. Ty se stahují v aplikaci dodatečně.

Těchto balíčků je tady celá řada a jsou rozčleněny na jízdní řády MHD v městech, vlakové spoje (Česko, Německo, Polsko, Portugalsko, Španělsko, a další), autobusy (v Česku i na Slovensku). Každý z těchto balíčků má stanovenou dobu platnosti. A to jeden měsíc. Poté si vyberete, zda chcete jízdní řád aktualizovat za určitý poplatek, nebo ne. Je zde taky možnost si před objednat jízdní řády na rok, za určitou částku. Většinou do 100 korun.

Samotné vyhledávání spojů je opravdu jednoduché. Zadáte odkud, kam a čas. U spojení se vám poté objeví detailní rozpis přestupů, jakými stanicemi spoj projíždí, čas příjezdu na jednotlivé stanice a spousty dalších informací. Můžete také využít rozšířeného zadaní, kde si můžete také stanovit maximální počet přestupů nebo také minimální čas na přestup. Pokud budete disponovat i přenosem dat, můžete si stahovat aktuální dění o vašem spoji. Například kde je a zdali má zpoždění.

Zde ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/CG trans/“/]

Pumpdroid

Češi tankují jeden z nejdražších benzínu ve střední Evropě. A tak není divu, že se motoristé snaží ušetřit, jak se jen dá. Toto je jedna z možností. Zjistěte si, kde se tankuje nejlevnější Natural 95, DIESEL, LPG a další druhy paliv ve vašem okolí.

Pumpdroid je největší veřejná databáze cen benzínu v ČR. Díky ní budete mít přehled o nejlevnějších čerpacích stanicích v okolí nebo na vaší trase, o pumpách pokutových ČOI, aktualizovaných cenách paliva, otevíracích hodinách pump a spousty dalších informací

Aplikace má širokou škálu filtrování výsledků. Od filtrování stanic podle dodavatele, přes setřídění seznamu čerpacích stanic podle ceny nebo vzdálenosti, až po volbu okruhu vyhledávání – 5, 10, 20 kilometrů. Čerpací stanice, které se vám osvědčily, si můžete uložit do oblíbených a přidat si k ním vaši poznámku.

Jelikož se jedná o veřejnou databázi, data tvoří samotní uživatelé aplikace. Ti je odešlou na server a následně opět samotní uživatelé čerpají z těchto informací. Takže nejde tady zaručit správnost informací, když kdokoliv může poslat libovolnou cenu pohonné hmoty a cena se automaticky zaktualizuje pro všechny uživatele aplikace. Je sice pravda, že kdyby se motoristi vzájemně mystifikovali, nic by asi z toho neměli, ale i tak to není zrovna nejlepší systém, jak zprostředkovávat ceny pohonných hmot.

Zde stažení zde

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Pumpodroid/“/]

Pokud by jste měli zájem o aplikaci podobné této, ale s tím že je ověřena správnost informaci, tak vám můžu navrhnout projekt Tankuj levněji. Ale je to spíše varianta do budoucna. I když je aplikace už venku, stále má řadu much, které se snaží Česká Pošta, jako iniciátor a provozovatel služby, dát do pořádku. Takže ještě nějakou dobu potrvá, než vše bude fungovat tak jak má.

České noviny

Čtení zpravodajských webů ráno u snídaně patří k mému rannímu rituálu. A jelikož se snažím aspoň trochu si zachovat určitou objektivitu v rámci sledování některých zpráv, čerpám z více zpravodajských webů. Z počátku jsem to dělal tak, že jsem si dané weby ukládal do záložek. Později jsem přesedlal na tuto utilitu.

Díky této aplikaci budete mít pod palcem všechny internetové stránky novin, časopisů a zpravodajských webů, které na našem českém trhu fungují. V základu máte nastavené weby jako Týden, Blesk, Ihned, Lidové Noviny, Novinky, Právo, Ekonom, , Metro, Aktuálně, Mladá fronta DNES a spousty dalších.

Pokud byste chtěli tento seznam prodloužit o dalších stránky některého vašeho oblíbeného zpravodajského webu, není problém ho přidat dodatečně. Máte také možnost si vytvořit seznam oblíbených a nejvíce čtených webů. V nastavení si můžete přizpůsobit velikost textu zpráv.

Zde stažení zde

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/ceske noviny/“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře