Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyČtvrtletní zisk Samsungu se propadl o více než polovinu

Čtvrtletní zisk Samsungu se propadl o více než polovinu

Jihokorejská společnost Samsung oznámila finanční výsledky za druhý kvartál a spokojená být tedy rozhodně nemůže. Vykázala v něm totiž propad zisku o více než polovinu. Důvodem je zejména slabší poptávka po paměťových čipech, což tlačí ceny dolů.

Čistý zisk Samsungu dosáhl za tři měsíce do konce června 5,18 bilionu wonů (3,93 miliardy eur), což meziročně představuje pokles o 53 procent. Na vině jsou problémy trhu s čipy a pokles cen, a to i navzdory určitému mírnému zotavení poptávky. Samsung nicméně předpokládá, že poptávka po paměťových čipech ve druhé polovině roku začne oživovat.

Samsung je největším producentem paměťových čipů a smartphonů na světě. Situaci společnosti ale kromě nižších cen komplikuje i obchodní spor mezi Soulem a Tokiem, které nedávno zavedlo opatření ke kontrole exportu polovodičových materiálů.

Výrazně klesl i provozní zisk Samsungu. Za druhé čtvrtletí dosáhl 6,6 bilionu wonů, což představuje pokles téměř o 56 procent. Provozní zisk klíčové divize čipů se propadl o 71 procent na 3,4 bilionu wonů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře