Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyČtečka karet od A-Data si rozumí nejen s iOS, ale také s...

Čtečka karet od A-Data si rozumí nejen s iOS, ale také s Androidem a Windows

Společnost A-Data představila čtečku karet s konektorem Lightning. Novinka AI910 Lightning Card Reader Plus obsahuje slot pro SD i microSD karty s podporou karet až do kapacity 256 GB. Využívat ji lze pro zálohování, čtení a sdílení obsahu mezi zařízeními s operačními systémy iOS, Android a Windows.

Podle výrobce byla čtečka AI910 navržena k propojování různých platforem, čemuž napomáhá i získaná certifikace Apple MFi. Přenosové rychlosti přes konektor Lightning do zařízení iOS dosahují 30 MB/s pro čtení a 20 MB/s pro zápis.

Bezplatná aplikace i-Memory, kterou lze stáhnout z obchodu App Store, usnadní uživatelům práci s daty a jejich sdílení. Navíc také zajistí kompatibilitu s takřka 40 formáty souborů – dokumenty, audio, video, kontakty a obrázky, a to včetně obrazového formátu RAW.

V České republice se AI910 Lightning Card Reader prodává za cenu kolem jednoho tisíce korun. Součástí základního balení jsou kromě samotné čtečky i microUSB a USB kabely.

ADATA-AI910-45-lores

productImage8958

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře