Neděle, 9 června, 2024
DomůRecenzeRecenze: Cover - Inteligentní zamykací obrazovka

Recenze: Cover – Inteligentní zamykací obrazovka

Každý den na svém smartphonu či tabletu používáme velké množství různorodých aplikací od správce sms zpráv, přes sociální kecálky, webové prohlížeče, hudební přehrávače, až po hry pro zkrácení dlouhé chvíle. Ty nejpoužívanější máme obvykle umístěné pro rychlé spuštění na ploše. Ale občas nejsou ty správné aplikace, na správném místě, ve správný čas.

Pokud i vy patříte mezi ty, kdo mají rádi nejpoužívanější aplikace na dosah palce, zpozorněte. V prosinci se na Google Play objevila volně dostupná beta verze zajímavého projektu s názvem Cover Lock Screen, za kterým stojí bývalí zaměstnanci společností Facebook, Google a Yahoo. A co všechno umí? Čtěte dále…

Cover Lock Screen

Jak napovídá sám název aplikace, jedná se o alternativní zamykací obrazovku neboli lockscreen pro vašeho mazla. Její neobyčejnost však zpočívá v možnosti zautomatizovat si různé profily dle vaší polohy: doma, v práci, v autě či venku. Vše se mění zcela automaticky a každá plocha může obsahovat rychlé odkazy na ty nejčastěji používanější aplikace či hry, které na daném místě používáte.

Doma to například budou instant messengery a hry, v práci naopak emailový klient a kalendář. V autě pak budete mít po ruce, lépe řečeno pod palcem, navigační software či hudební přehrávač. A venku pravděpodobně využijete aplikace úplně jiné, například foťák. A to vše budete mít vždy na lockscreenu připravené k okamžitému spuštění.

UI, funkce a možnosti nastavení

V současnosti je na Google Play dostupná verze 0.1.5 o velikosti 19 MB. Bohužel sám Play u velkého množství zařízení hlásí, že daný telefon/tablet není podporován. Pokud i vy patříte mezi nevyvolené a chcete Cover Lock Screen vyzkoušet, můžete aplikaci bez obav beta verzi stahovat zde z DropBoxu. Podporována je verze Androidu 4.1 a vyšší.

Po instalaci aplikace nahradí systémový lockscreen a vy ji můžete začít plně používat. Po prvním otevření budete vyzváni k zadání adres vašeho domova a vaší práce. Na základě vaší aktuální polohy pak bude Cover sám přepínat jednotlivé plochy se zástupci. Jak aplikace funguje v praxi, ilustruje video níže.

httpv://youtu.be/chUtv1kWIg8

Zástupce najdete vždy v levé části obrazovky. Pokud na některého z nich kliknete a přetáhnete směrem doprava, okamžitě zvolenou aplikaci otevřete. Co je u Coveru zajímavé je funkce, kdy přetažením můžete jakoby nahlédnout do dané aplikace (např. emailový klient či messenger) a bez jejího otevření zůstane vaše obrazovka uzamčená. Zástupce je možné tažením shora dolů a naopak přepínat. Pro odemčení telefonu stačí přejet kdekoliv na obrazovce zleva doprava.

V pravé horní části obrazovky můžete vidět aktuální zvolený režim, na stejném místě můžete režimy také ručně přepínat, změnit wallpaper či otevřít nastavení aplikace. Pod režimy se nacházejí pěkné minimalistické hodiny.

V nastavení lze aktivovat/deaktivovat používání Cover Lock Screenu a definovat adresy, na základě kterých se profily mají přepínat. U domácího profilu lze navíc zvolit čas spánku, po který se má automaticky vypnout zvonění. U obou adres lze zpřesnit vaši polohu použitím Wi-Fi. Režim v autě Cover detekuje na základě rychlých změn vaší polohy či po připojení k BT handsfree. Venkovní režim se nastaví, pokud vaše poloha nebude odpovídat ani jednomu z předchozích režimů. Vše se děje plně automaticky, na nic nemusíte myslet. Jen při prvním spuštění nastavíte a pak už aplikaci můžete vesele používat.

Vedle zástupců na lockscreenu nabízí Cover také plovoucí okno s dalšími zástupci. Vybrat si můžete velikost spouštěcí plochy či umístění vpravo či vlevo. Pokud nechcete některé aplikace mezi zástupci uvádět, můžete je natvrdo skrýt.

Beta má své mouchy

Celý koncept je postaven na dobré myšlence a dosavadní provedení je po grafické stránce, včetně animací, prostě skvělý. Bohužel vše je teprve v počátcích a tak nezbývá doufat, že autory napadne do své aplikace zaimplementovat i další možnosti, jako jsou například vlastní výběr zobrazovaných aplikací na jednotlivých obrazovkách, možnost nastavit si pracovní dobu také dle času a ne pouze místa (jelikož v zaměstnání, které sestává z cestování, je aplikace nepoužitelná), nastavení zámku obrazovky gestem či pinem (pokud používáte jakékoliv zabezpečení, u Coveru na něj musíte prozatím zapomenout).

Závěrem

Inteligentní zamykací obrazovka Cover Lock Screen je velmi netradičním nápadem, který kombinuje přehledný moderní vzhled a praktičnost. Pokud budeme brát ohled na to, že s zatím jedná o beta verzi a do budoucna se tak dá očekávat zkvalitňování této aplikace, určitě můžeme konstatovat, že obdržené hodnocení na Google Play ve výši 4,3 bodu si rozhodně zaslouží.

Malým nedostatkem je nemožnost  pohodlněji si nastavit, které aplikace se na zamykací obrazovce budou v jakém režimu zobrazovat, ale vše může přinést jedna z dalších aktualizací. Taktéž aplikaci lehce ubírá na kráse fakt, že oficiální cestou na Google Play u řady zařízení hlásí, že není kompatibilní s daným zařízením. Poslední bolestivý háček visí nad zaměstnáním, které zahrnuje cestování (řidiči, obchodní zástupci, …). Cover umožňuje nastavit přepínání režimů pouze podle místa, ne podle času pracovní doby, tudíž se pro tyto zaměstnance stává nepoužitelným.

[appbox googleplay com.coverscreen.cover]

Nebo ke stažení zde z DropBoxu

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/cover/“/]

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Pogram co vám sleduje polohu a eště mu to dovolíte.. jelikož su rád za každé %baterie tak stačí origo zamykání.. aspoň ušetříim na GPSce

    • GPS k chodu programu zapnuta být nemusí, Android umí zobrazovat přibližnou polohu dle buňky operátora, na kterou je připojen, popř. dle Wi-Fi (na kterou ani být připojen nemusí). U Wi-Fi je ta přesnost na desítky metrů. Jinak pokud jste si ručně nevypnul některé aplikace a funkce systému, váš telefon/tablet sleduje vaši polohu na základě výše uvedených technologií aniž byste o tom věděl.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře