Coolpad Ivvi K1 Mini je nový nejtenčí smartphone na světě. V pase má jen 4,7 milimetru!


Coolpad Ivvi K1 Mini je nový nejtenčí smartphone na světě. V pase má jen 4,7 milimetru!

Neznámá čínská značka představila nový smartphone, který má nejtenčí tělo na světě. Překonává tak nedávno představený model Vivo X5 Max, který je tlustý jen 4,8 milimetru.

Držet alespoň několik měsíců titul „nejtenčí smartphone“ výrobce nepřestává vábit. Důkazem je čínská novinka Coolpad Ivvi K1 Mini s profilem tlustým jen 4,7 milimetru.

Štíhlý telefon se svými specifikacemi řadí do střední třídy. O pohon nového přístroje se stará čtyřjádrový procesor Snapdragon 410, který doplňují 1 GB RAM a 8GB uživatelská paměť. Hlavní fotoaparát disponuje rozlišením osm megapixelů. Čelní foťák pro selfie a videohovory je pětimegapixelový. Ultraštíhlý profil telefonu se podepsal na kapacitě baterie – hodnota 1 800 mAh není vyloženě tragická, ale také neznamená žádný důvod k radosti.

Displej Coolpad Ivvi K1 Mini má úhlopříčku 4,7 palce a rozprostírá se na něm HD rozlišení 1 280 × 720 obrazových bodů. Telefon podporuje LTE, WiFi a Bluetooth. Součástí výbavy je také infraport umožňující ovládání domácí elektroniky.

Coolpad Ivvi K1 Mini je v prodeji za 174 eur, tedy v přepočtu za necelých 5 tisíc korun, a to v bílém provedení.

2 3 1

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: Coolpad Ivvi K1 Mini je nový nejtenčí smartphone na světě. V pase má jen 4,7 milimetru!


  1. ondra

    proč tak tenký? ted nosím v kapse iPhone 6 a občas mám pocit že jsem ho někde zapomněl ( předtím jsem měl Samsung S5, který je hrubší) pak se není divit, že člověk má v kapsi tak tenký telefon a když si v těsnějších džínách sedne, tak se telefon s hlíníku ohne, nebo z plastu zlomí.
    Je to trend?Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.