Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyCONTACT details: nová česká aplikace pro telefony s Androidem

CONTACT details: nová česká aplikace pro telefony s Androidem

Běžné telefonní aplikace obvykle zobrazuje při příchozím hovoru pouze jméno, číslo a fotku volajícího. To je často nedostatečné, zvláště pro ty, kteří mají ve svém adresáři hodně kontaktů a pouze jméno volajícího jim někdy nic neřekne. CONTACT details zobrazí při příchozím hovoru malé vyskakovací okno, jakousi vizitku s podrobnějšími informacemi o volajícím (firmou, adresou, poznámkou, skupinami,…). Tyto položky se samozřejmě zobrazí jen tehdy, pokud jsou v adresáři vyplněné.

V nastavení aplikace je možné zvolit položky, které se mají ve vyskakovacím okně zobrazovat a jakou velikostí písma. Vybírat je možné z:

– Jméno kontaktu
– Organizace/společnost
– Adresa
– Email
– Webová stránka
– Poznámka
– Skupiny – ty se vypisují formou štítků

Nastavit je možné také barvu, polohu a chování vyskakovacího okna. Aplikace prozatím funguje v českém a anglickém jazyce.

CONTACT details nenahrazuje telefonní aplikaci, pouze nad ní zobrazí okno s informacemi. A tyto informace získává jen z adresáře v telefonu, nikam se nepřipojuje a nevyhledává neznámá čísla. Nemá ani právo na připojení k internetu, takže není potřeba mít obavu ze zneužití kontaktů.

Aplikace je doplněk webové služby http://scancontact.com/cs/ , která naopak umožňuje snadno vytvářet a ukládat do adresáře podrobně vyplněné kontakty.

[appbox googleplay com.las.contactdetails]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře