Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyComputex 2013: Acer představil velkého křížence Liquid S1 s cenou kolem 9000...

Computex 2013: Acer představil velkého křížence Liquid S1 s cenou kolem 9000 Kč

Na lukrativním trhu se smartphony se snaží uchytit také tradiční výrobce počítačů Acer. Jeho novinka s názvem Liquid S1 zaujme obrovským 5,7palcovým displejem s jemným rozlišením a výkonným čtyřjádrovým procesorem. Cena telefonu byla přitom předběžně stanovena na 349 euro, tj. na necelých 9 000 korun.

Na zadní straně smartphonu najdou uživatelé osmimegapixelový fotoaparát s BSI snímačem pro kvalitnější fotky za špatných podmínek (typicky v noci, za šera). Na přední straně nechybí kamerka pro videohovory.

Procesor dodala firma Mediatek ? konkrétně se jedná o čtyřjádrový čip taktovaný na 1,5 GHz. Doplňuje ho 1 GB paměti RAM a 8 GB interního úložiště. Přítomen je slot pro microSD karty.

Telefon napájí baterie s průměrnou kapacitou 2400 mAh. Operačním systémem bude Android 4.2 Jelly Bean, prakticky bez úprav od výrobce. Acer Liquid S4 má rozměry 163 × 83 × 9,5 mm ,hmotnost 195 gramů.

Prodávat se oficiálně bude ve 3. čtvrtletí v Německu, Francii, Belgii, Nizozemsku, Německu, Velké Británii, Ukrajině a Rusku. Později bude prodej zahájen v Itálii a Španělsku.

Liquid

Zdroj: Pocketnow

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře