Pátek, 17 května, 2024
DomůRecenzeClowns in the Face: Tenista versus klauni závislí na dryáku

Clowns in the Face: Tenista versus klauni závislí na dryáku

Bylo nebylo, tenista Pagassi práskal do míčku tak drsně, že se stal skoro mistrem světa. A aby do něj práskal o to více, začal konzumovat energy drink Explodz: The Energy Detonator. (To je tak vychytané jméno, že bych ho klidně zkusil! Prý se připravují k prodeji, ale nějak jsem neobjevil, kde ho koupit. Určitě by byl lepší, než ty blbé Angry Birds bonbóny, toho anýzového ptákobonbóna tam dali za trest.)

Ale zpět k tenistovi. Poté, co byl jako ostatní sportovci usvědčen z braní stimulancií, rozhodl se bojovat jak s výrobci Explodz, tak i s jeho konzumenty. Tento jeho boj dokumentují dvě hry, Tennis in the Face a Clowns in the Face. Tennis in the Face je placená, větší a rozsáhlejší (a proto se jí budu věnovat později), Clowns in the Face je zdarma. Tedy s reklamami zdarma, ale kdo by nepřetrpěl nějaké to reklamní video či banner, aby ušetřil dvacku na pivo, že ano?

Clowns in the Face popisuje Pagassiho tažení zábavním parkem, který je plný klaunů, totiž normálních občanů poté, co odvolili a politici si z nich ty klauny udělali… počkat… ne, to se stalo u nás, ne ve hře. Ve hře se z lidí stali klauni kvůli konzumaci Explodz. Po konzumaci Explodz totiž nespíte, mluvíte inkoherentně, máte červený nos, zarudlé oči a oteklé nohy. Explodz vás fyzicky změní v klauna, který chce jenom jediné: Vypít další Explodz!

Pagassi nevládne uměním politické proklamace, krav magy či kulometné střelby, proto se musí levely plnými klaunů probít jediným způsobem, který zná: Tenisovou raketou a brutálními údery, které dávají pecky tak husté, že po headshotu klaun jenom pískne dřív, než udělá kotrmelec dozadu.

Mičuda s časem ztrácí rychlost, nicméně se svižně odráží od povrchů a dovoluje vám tak dělat trickshoty vedoucími k masivním kombo zásahům. Málokdy máte na level více než tři míčky ?a zlatou korunku dostanete často jen tehdy, když dám na vymydlení všech klaunů postačí jediný míček.

Většina povrchů míček klasicky odráží, některé předměty se po zásahu pohybují, přičemž respektují váhu materiálu – dřevěnou desku odhodíte, ale kamenný blok jenom posunete. Pak tu máme sklo, které lze rozbít a kus šrotu, který lze shodit, jenomže při dopadu míčku na takový povrch o něj přijdete, takže většinou fungují jako pasti, které vás připraví o pokus.

S výhodou zase můžete využít povalující se plechovky Explodz, bedny s Explodz a automaty na Explodz, které po zásahu explodzují (automaty potřebují tři zásahy). Hraní se tak ze zmatených pokusů o trickshoty mění na uvažování o tom, co přesně chcete trefit, případně v jakém pořadí to chcete trefit.

A přesně tohle je na hře úžasné: Je velmi jednoduchá ? jenom namíříte a střílíte, přitom ale nabízí spoustu možností a řadu kreativních způsobů, jak levely vyřešit. Většina her typu ?hoď granát? je založena na tom, že musíte trefovat konkrétní věci v konkrétním pořadí, ale tady je to mnohem benevolentnější: I když si můžete užít celou sérii explodzí, ve skutečnosti lze klauny vykostit bez jedné jediné detonující plechovky. Za zničené Explodz získáte samozřejmě víc bodů, jenomže to opravdu můžete udělat po svém.

A hlavně: Přes svoji jednoduchost je srandovní. Je škodolibá. No jen se přiznejte: Kdo byste nechtěli zaparkovat tomu ošklivému, strašidelně vypadajícímu klaunovi gigapecku přímo do frňáku? A to i kdybyste k tomu měli použít tenisovou raketu! Je to jednoduchá a zábavná hra, navíc je zdarma, takže ji není důvod nezkusit.

Hodnocení: 9/10

Verdikt:

Jednoduché, ale vtipné a zábavné. Za ty peníze (zadarmo) to rozhodně stojí!

Co se mi líbilo:

  • Klauní nos po headshotu legračně píská
  • Řadu levelů lze řešit velmi kreativně
  • Extrémně jednoduchá herní mechanika

Co se mi nelíbilo:

  • Video reklamy nelze přeskočit

Cena aplikace je 0,89 Euro za verzi bez reklam, s reklamami to máte zadarmo!

Aplikace se dá stáhnout odsud

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/ClownsintheFace/“/]

Web výrobce je tady

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře