Pátek, 10 května, 2024
DomůRecenzeClouds & Sheep: aneb když jedna ovečka nestačí

Clouds & Sheep: aneb když jedna ovečka nestačí

Hledáte hru, která by vás zaručeně pobavila, nasbírali byste u ní cenné zkušenosti v péči o ovce a zkrátila by vám dlouhou chvíli, když čekáte na autobus, co vás odveze do školy? Tak nyní už přestaňte hledat a stáhněte zdarma hru Clouds & Sheep.

Hlavními aktéry hry, jak už název napovídá, jsou ovečky a mráčky. Po zapnutí hry se ocitnete na zelené louce se třemi huňatými, graficky roztomilými ovečkami. A váš úkol je prostý. Postarat se o ně. Ze začátku se jen starat o potravu, hlídat je, ať nesní jedovaté houby a slunit je na louce.

Později ovládnout přírodní síly a zařídit déšť, po případě oheň. Sem tam budete muset s nimi házet po celé šíři Vašeho displeje, protože se jim to líbí a dojde i na plození dalšího potomstva. Během hry budete muset splnit spousty výzev, a pokud budete chtít rozšířit svůj zelený rajón, nezbude vám zbývat nic jiného, než si protáhnout své prsty a hrdě prohlásit ?mise splněna?.

Hratelnost (8/10)

Hry tohoto žánru nabízí svobodnou volbu stylu, jakým chcete hrát. Můžete plnit úkoly, které jsou vám zadány. Jako například založit nové potomstvo, krmit je jen jedním druhem potravy nebo třeba udělat snímek, jak zrovna do ovce udeřil blesk.

Pokud splníte tyto výzvy, otevřou se vám nové prostředí (poušť, les, růžové nebe a podobně), ve kterých budou vaší svěřenci žít. Skoro po každé výzvě, kterou splníte, se vám budou postupně otevírat různé doplňky, kterými si můžete zkrášlit prostředí. Díky tady tomu všemu se budete posouvat na vyšší úroveň. Anebo si můžete vybrat druhou cestu a hrát stylem ?tamagoči?.

Mají hlad? Dám jim jídlo. Mají žízeň? Dám jim vodu. Jsou nemocné? Musím je vyléčit. Už při spuštění hry je vidět, že po stránce hratelnosti nejde o titul, který by nějak výrazně pokulhával, jelikož vývojáři od HandyGames už mají za sebou roky zkušeností ve vývoji her. A je to znát. Kladně hodnotím i nápady typu ?udělej si sám?.

Pokud chcete déšť, musíte jezdit prstem po displeji a sbírat mraky do té doby, dokud nebudete mít jeden dostatečně velký na to, aby z něj mohlo zapršet. Pokud se vám objeví mrak, ve kterém se tvoří blesky (ty mohou ovce zabít), tak je musíte opět za pomoci prstu rozehnat.

Grafické zpracování (9/10)

Grafika je opravdu povedená. Široká škála barev, jednoduché a zároveň líbivé animace a pěkné malované prostředí. I po pár hodinách hraní budete s grafikou stále spokojeni a nebude ve vás vyvolávat pocit otrávenosti. Ba naopak. Celé to působí příjemným dojmem, ostatně to je jeden z pilířů, na kterém je hra postavena.

Zvuky (9/10)

Jsou jednoduché, ale svoji úlohu, kdy vtáhnou hráče více do hry a umocní jeho herní zážitek, zvládají bravurně. Při jistých akcích, jako například při natahování ocásku ovce, jsou zvuky opravdu humorné. Ale takových humorných zvuků je ve hře celé řada.

Ovládání  (7/10)

V ovládání jsem zaznamenal dva problémy. A to celkem zásadní. Protože je ve hře interaktivních prvků požehnaně, tak je třeba mít velký displej. Čím větší, tím lepší zážitek z hraní. Druhý problém je, že pokud budete přesouvat svoje svěřence na jiné místo, tak během cesty dotek spustí spousty dalších akcí. Například budete přesouvat svoji ovečku z levého dolního rohu do pravého horního. Během této cesty si koupíte balónky, chytnete dva mraky a spustíte vlezlý banner. Takže ve výsledku ovce zůstala na svém původním místě a vy jste se díky banneru objevily na Google Play.

Sečteno, podtrženo

Hledal jsem hru, co mě pobaví a zkrátím si s ní dlouhou chvíli. V tomto Clouds & Sheep obstáli na jedničku s hvězdičkou. Ale i v ostatních ohledech si hra vedla bravurně, takže vám ji bez většího váhání doporučujeme.

Clouds & Sheep: odkaz pro stažení

Předchozí článek
Další článek
Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře