Čínská firma Tencent předstihla v tržní hodnotě Facebook


Čínská firma Tencent předstihla v tržní hodnotě Facebook

Internetová společnost Tencent Holdings to dokázala. Během úterý 21. listopadu se totiž její tržní hodnota vyšplhala až na 522 miliard dolarů, zatímco tržní hodnota Facebooku v tu dobu činila jen 519 miliard dolarů. Stala se tak pátou globální nejhodnotnější veřejně obchodovanou firmou světa.

V tržní hodnotě Tencent momentálně zaostává již pouze za čtyřmi podniky, a to za americkými giganty Apple, Alphabet, Microsoft a Amazon.

Tencent je známý hlavně díky své populární mobilní aplikaci WeChat, investuje však také do mnoha sektorů, včetně hazardních her, zábavy, cloudových služeb nebo internetového finančnictví.

V Číně je jedním z největších investorů. Odhaduje se, že v uplynulém desetiletí podpořil téměř 500 start-upů. Cena akcií Tencentu se od začátku letošního roku více než zdvojnásobila.

Zdroj

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.