Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyČína se znovu vydává do boje, v celé zemi blokuje služby Gmailu

Čína se znovu vydává do boje, v celé zemi blokuje služby Gmailu

Jedna  z nejpopulárnějších emailových služeb na světě, Gmail od Google byl zřejmě zablokován velkým čínských firewallem. Ačkoliv mluvčí ministerstva zahraničí tvrdí, že země o blokování nic neví, statistiky Google mluví jednoznačně. 

Některým uživatelům Gmailu nefungoval přístup do klienta přes web už od června tohoto roku, kvůli čemuž byli nuceni přejít na e-mailového klienta. Skutečný problém však nastal 26. prosince, kdy byl přístup ke schránce velmi rychle znemožněn prakticky každému, kdo se nachází na území Číny.

Google se od problému distancuje. Odborníci z Greatfire.org přitom za viníka označili Čínskou vládu.

Blokování některých služeb v Číně nejsou ojedinělé. V létě tento osud potkal například LinkedIn a některé služby od Google.

Všem, kteří se nyní nacházejí na území Číny a potřebují se dostat do své Gmailové schránky, nyní nezbývá nic jiného, nežli si přizvat na pomoc VPN (virtuální privátní síť) klienta, například Unblock VPN, CyberGhost VPN, či proXPN.

google-gmail-cina

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře