Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyChytrý telefon má dnes téměř každý, ale chytré ponožky od Sensoria? To...

Chytrý telefon má dnes téměř každý, ale chytré ponožky od Sensoria? To je něco!

Ponožky měří ušlou vzdálenost a mají i další užitečné funkce. Dokáží například poznat, zda běháte nebo chodíte dobře a neničíte svá vlastní chodidla. Čtyři páry přijdou na 200 dolarů, v přepočtu 4000 korun.

Stále více firem vidí v nositelné elektronice a osobních chytrých zařízeních typu Google Glass nebo hodinek velký potenciál. Firma Sensoria chce nabídnout zákazníkem ale trochu něco jiného.

Do prodeje uvede chytré sportovní ponožky vybavené senzory, které měří počet, frekvenci i délku kroků.

Kromě toho bude uživatel prostřednictvím mobilní aplikace pro iOS, Android a Windows Phone 8 také informován o tom, jak došlapuje a v případě, že by mu hrozilo zranění, na to samozřejmě i ihned upozorněn.

Ponožky se začnou prodávat 15. března. Za 200 dolarů (v přepočtu 4000 korun) dostanete ke čtyřem párům také speciální pásek s podporou technologie Bluetooth, který si upnete na holeň.

Sensoria nabídne sportovcům a aktivním lidem také sportovní podprsenky a trička vybavená senzory. Ty se v prodeji dokonce objeví už tento nebo příští měsíc.

sensoriaZdroj: Engadget

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře