Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyChytrou zásuvku TP-Link TAPO P100 můžete ovládat mobilem

Chytrou zásuvku TP-Link TAPO P100 můžete ovládat mobilem

Společnost TP-Link představila koncem loňského roku novou řadu produktů pro chytrou domácnost Tapo. Na úvod v jejím rámci uvedla domácí bezpečnostní Wi-Fi kameru Tapo C200, k níž se nyní přidává také mini chytrá Wi-Fi zásuvka Tapo P100, jež může sloužit jako jeden ze základů chytré domácnosti.

Jedním z hlavních benefitů nové zásuvky je možnost ovládání na dálku prostřednictvím mobilní aplikace, díky které můžete připojená zařízení zapnout nebo vypnout, ať jste kdekoliv. Ve stejné aplikaci si můžete také dopředu nastavit plán automatické správy zařízení, nebo vytvořit seznamy časovačů pro připojenou elektroniku – naprogramovat si tak můžete třeba rozsvěcení světel před návratem z práce.

Mini chytrá zásuvka podporuje i tzv. režim v nepřítomnosti, který na náhodné bázi zapíná a vypíná připojená zařízení, například zmíněná světla, takže si případný zloděj nikdy nemůže být jistý, zda je nebo není v danou chvíli někdo doma, a raději nepokouší štěstí.

Tapo P100 můžete kromě aplikace ovládat také hlasovými příkazy. K dispozici je podpora digitálních asistentů Amazon Alexa a Google Assistant. Zmíněnou aplikací pak zásuvku i snadno nastavíte, nepotřebujete k tomu žádný rozbočovač.

Chytrou zásuvku TP-Link Tapo P100 lze pořídit zhruba za 350 korun včetně DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře