Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyChytré hodinky Samsung Gear Live se v Česku oficiálně prodávat nebudou

Chytré hodinky Samsung Gear Live se v Česku oficiálně prodávat nebudou

Společnost Samsung Electronics představuje Gear Live, novinku z portfolia nositelných zařízení. Jihokorejský výrobce poprvé pro tento typ produktu využil operační systém Android Wear.

Chytré hodinky Gear Live, které si odbyly premiéru na konferenci Google I/O, nabízejí kromě netradičního mobilního zážitku také povedený design a inovativní funkce. Jsou vybavené Super AMOLED displejem s jasným a ostrým podáním barev. Umožňují také snadnou personifikaci ciferníku a splňují stupeň krytí IP67, takže jsou chráněné před prachem a vodou. Ti, kteří dbají o své zdraví a kondici, ocení vestavěný snímač srdečního tepu, který je propojený s několika fitness aplikacemi.

V Gear Live běží zbrusu nový operační systém Android Wear. Široká škála Android aplikací umožňí uživateli sledovat nejnovější příspěvky a aktualizace ze sociálních sítí, novinky z preferovaných aplikací pro chatování a pravidelná oznámení z aplikací o nakupování nebo třeba o aktuálním zpravodajství.

Novinka nabízí nové intuitivní hlasové ovládání − stačí říci „Ok Google“ a pak pokládat otázky typu: „V kolik hodin je odlet mého letadla?“, „Jaké je skóre zápasu?“ nebo příkazy pro přivolání taxi, odesílání textu, rezervaci restaurace či nastavení budíku. Pro spárování hodinek s mobilním telefonem je zapotřebí systém Android 4.3 a vyšší.

Samsung Gear Live budou dostupné v černé a vínové barvě s možností výměny pásku. Standardní šířka výměnného pásku je 22 mm. K dostání budou na objednávku přes Google Play Store za cenu 199 dolarů, tedy zruba 4 000 Kč. Prodej na českém trhu se zatím neplánuje.

gear

body-0.2CE

Zdroj: Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře