Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyChytré hodinky LG G Watch R jsou krásné, v obchodech ale hned...

Chytré hodinky LG G Watch R jsou krásné, v obchodech ale hned tak nebudou

Firma LG Electronics na veletrhu IFA představila chytré hodinky G Watch R, které mají plně kulatý P-OLED displej čitelný i na přímém slunci a jsou voděodolné do hloubky jednoho metru.

Nositelná elektronika plní dvojí funkci – jsou to doplňky a zároveň i zařízení, která udržují uživatele v kontaktu s online světem, aniž by musel stále vytahovat mobilní telefon. Novinkou u modelu G Watch R je kulatý ultratenký 1,3palcový P-OLED displej, který je jasný a dobře čitelný z jakéhokoli úhlu pohledu, a to i na přímém slunci. S rozlišením 320 × 320 pixelů a tloušťkou pouhých 0,6 mm se jedná o skutečnou špičku mezi displeji.

LG G Watch R jsou vybaveny výkonným procesorem Snapdragon 400 s frekvencí 1,2 GHz a akumulátorem kapacity 410 mAh. Hodinky jsou díky svému zpracování navíc odolné vůči prachu a vodě podle třídy IP 67, a nechybí jim ani vyměnitelný pásek z telecí kůže.

Kompatibilní aplikace jsou ke stažení v Google Play Store a patří mezi ně například aplikace pro fitness a zdraví – PPG senzor umístěný v hodinkách monitoruje činnost srdce a pomáhá tak správnému měření. Další chytrou vlastností jsou upomínky pro zmeškaný hovor, události v kalendáři a lokální předpověď počasí.

LG G Watch R budou na českém trhu dostupné v průběhu roku 2015.

Klíčové specifikace:

Čipset: 1,2GHz Qualcomm Snapdragon 400
Displej: 1,3″ P-OLED Display (320 × 320 px)
Paměť: 4 GB eMMC / 512 MB RAM
Baterie: 410 mAh
Operační systém: Android Wear (kompatibilní se smartphony s Androidem 4.3 a novějším)
Senzory: gyroskop, akcelerometr, kompas, barometr, PPG
Barvy: černá
Ostatní: odolnost vůči prachu a vodě (IP67), vyměnitelný pásek z telecí kůže (22 mm)

lg-g-watch-r-2-640x439

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře