Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyChystáte se zemřít? Nezapomeňte na Facebooku určit osobu, která se vám postará...

Chystáte se zemřít? Nezapomeňte na Facebooku určit osobu, která se vám postará o účet, až tu nebudete

Facebook si je dobře vědomý, že v dnešním digitálním světě po lidech vedle fyzických věcí zůstávají též věci nehmotné podstaty, třeba účty na sociálních sítích. Proto svým uživatelům nově umožňuje určit opatrovníka účtu v případě, že zemřou.

Možnost určit opatrovníka zesnulého uživatele Facebooku byla doposud k dispozici výhradně na území USA, nyní se však její působnost dostala i k nám.

Určit osobu, která se o váš Facebookový účet bude starat po vaší smrti, můžete zcela libovolně. V úvahu tak přicházejí nejen příslušníci vaší rodiny, ale také přátelé či známí. Samozřejmě vybírat byste měli velmi pečlivě, neboť opatrovník může z vašeho účtu vytvořit pěkné pietní místo, ale například i stáhnout veškeré informace z vaší nástěnky, čímž vaše blízké může chránit před zbytečným jitřením hlubokého zarmoucení.

Pakliže opatrovníka Facebookového účtu nechcete určit, jednoduše si v nastavení Facebooku zaškrtnete možnost smazání účtu po vaší smrti. Tato možnost se nachází v nastavení Facebooku v sekci „Zabezpečení“ a v kolonce „Pověřená kontaktní osoba“.

facebook-nastaveni

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Můj fejsbúkovej účet je mi úplně u prdele.
    Mám nejmíň 3 a ani jeden pod svým jménem.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře