Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyChybí vám hardwarová tlačítka? Nalepte si je přesně tam, kam potřebujete

Chybí vám hardwarová tlačítka? Nalepte si je přesně tam, kam potřebujete

Chytrých mobilních telefonů s hardwarovými tlačítky každým rokem ubývá. Výrobci se snaží ovládací prvky přesunout na dotykový displej, a to z důvodů designových i ekonomických. Ne každému to ale vyhovuje. Na scénu naštěstí přichází Dimple, což je jednoduchá sada čtyř lepících mikrotlačítek, které můžete umístit kamkoliv, třeba na záda telefonu pod fotoaparát.

S telefonem tlačítka komunikují skrze technologii NFC a speciální aplikaci, kde si můžete navolit ke každému z nich požadovanou funkci (zapnutí svítilny, spuštění oblíbené aplikace nebo hry, aktivace fotoaparátu a tak podobně).

Kampaň na serveru IndieGogo, která má zajistit dostatek financí pro zahájení sériové výroby, bude zahájena 6. května. Pokud vše půjde jako po drátkách, dostane se Dimple k prvním zájemcům v průběhu srpna, a to za cenu 15 dolarů. Po skončení kampaně bude tahle šikovná vychytávka v maloobchodním prodeji za 29 dolarů, tedy za zhruba 600 korun. Pohodlné ovládání mobilu zkrátka něco stojí.

Tlačítka Dimple jsou kompatibilní s jakýmkoli smartphonem a tabletem s Androidem Ice Cream Sandwich a novějším, který podporuje NFC a není vyroben z kovu (s HTC One a One M8 bohužel nefungují), uvádí se na stránkách projektu.

[appbox googleplay io.dimple.s]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

      • Kde jsi ho viděl za 20? Já nejlevnější našel na dx za 100,- .. Všude se o tom psalo že max 1dolar.. Ale nikde jsem to za ty prachy nenašel

        • samozřejmě, že v číně, je bláhové si myslet, že stejná cena bude i ve světě

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře