Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyChrome Remote Desktop přemění mobil či tablet na dálkový ovladač počítače

Chrome Remote Desktop přemění mobil či tablet na dálkový ovladač počítače

Na první pohled nenápadná aplikace Chrome Remote Desktop umožňuje vzdáleně ovládat váš stolní počítač nebo notebook s operačním systémem Windows.

Princip fungování nové aplikace společnosti Google je opravdu jednoduchý a pochopit ho zvládne i každý méně technicky zdatný jedinec.

Nejprve si na počítači, který chcete spravovat, musíte do webového prohlížeče Chrome nainstalovat tento doplněk. Poté budete vyzváni k jeho autorizaci, povolení vzdáleného připojení a volbě přinejmenším šestimístného PINu.

Teďpřichází na řadu chvíle, kdy si do vašeho smartphonu nebo tabletu s Androidem 4.0 a novějším stáhnete aplikaci Chrome Remote Desktop. Po prvním spuštění aplikace uvidíte všechny autorizované počítače, ke kterým máte dovoleno přistupovat.

[appbox googleplay com.google.chromeremotedesktop]

Z důvodu kvalitního zabezpečení ještě budete vyzváni k zadání PINu, ale hned nato už octnete v přehledném uživatelském rozhraní aplikace Chrome Remote Desktop.

Jednoduchým pohybem prstu po displeji ovládáte myš, funguje i gesto pro přiblížení a oddálení obrazu (pinch-to-zoom) a posouvání po stránkách (zapotřebí k tomu jsou dva prsty).

2014-04-18 11.33.52 2014-04-18 11.32.59

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře