Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyChrome pro iOS je teď stejně rychlý jako Safari. Stáhněte si aktualizaci

Chrome pro iOS je teď stejně rychlý jako Safari. Stáhněte si aktualizaci

Webový prohlížeč Chrome pro platformu iOS se dočkal významné aktualizace. Mezi nejzásadnější novinky patří zejména vylepšení stability a nasazení renderovacího enginu WKWebView, který až doposud používalo jen Safari.

Google přímo uvádí, že snížil počet pádů mobilní aplikace až o 70 % a výsledek prezentuje v přehledném grafu, kde větší sloupec reprezentuje starou verzi, menší již nový Chrome.

Vylepšena byla i rychlost, načítání a posouvání na webových stránkách. Některé uživatele však určitě nepotěší, že se výrazné zlepšení týká jen iOS 9. Na starších verzích iOS totiž prý využití enginu Applu není pro Chrome ideálním řešením.

Aktualizace taktéž zlepšila podporu HTML5 standardů a přibyla i integrace vyhledávání prostřednictvím Spotlight, takže můžete prohledávat záložky Chromu ve vyhledávači systému iOS. Prohlížeč nově nabízí také lepší přístup k často navštěvovaným stránkám a funkci Data Saver extension, která pomáhá šetřit data.

pic

[appbox appstore id535886823]

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře