Chcete zbohatnout? Apple zaplatí až 1,5 milionu dolarů tomu, kdo prolomí zabezpečení iPhonu


Chcete zbohatnout? Apple zaplatí až 1,5 milionu dolarů tomu, kdo prolomí zabezpečení iPhonu

Letos v září vypsal Apple odměnu milion dolarů na kritické chyby, které budou odhaleny hackery. Jak se ale nyní ukázalo, tato částka byla pravděpodobně málo motivující. A tak se ji rozhodla společnost ještě navýšit.

Nově kdokoliv, kdo Applu nahlásí a popíše způsob, jak bez jakéhokoliv fyzického kontaktu dostat plně pod kontrolu nejenom aktuální iPhone, ale také další přístroje se systémy iCloud, tvOS, iPadOS, watchOS a macOS, získá 1,5 milionu dolarů (v přepočtu 34 milionů korun). Apple tak částku navýšil o 500 tisíc dolarů.

Takto vysoká suma má samozřejmě své opodstatnění. Apple díky snažení hackerů bude schopný vydávat záplaty ještě dříve, než chyby odhalí kyberzločinci a začnou je masivně zneužívat a ohrožovat uživatele. Pro Apple – jakožto jednu z největších firem světa, je částka 1,5 milionu dolarů zanedbatelná. Pokud by se podnik kvůli odhalení podobných chyb obrátil na specializované soukromé společnosti, zaplatil by mnohem více.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.