Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyChcete zbohatnout? Apple zaplatí až 1,5 milionu dolarů tomu, kdo prolomí zabezpečení...

Chcete zbohatnout? Apple zaplatí až 1,5 milionu dolarů tomu, kdo prolomí zabezpečení iPhonu

Letos v září vypsal Apple odměnu milion dolarů na kritické chyby, které budou odhaleny hackery. Jak se ale nyní ukázalo, tato částka byla pravděpodobně málo motivující. A tak se ji rozhodla společnost ještě navýšit.

Nově kdokoliv, kdo Applu nahlásí a popíše způsob, jak bez jakéhokoliv fyzického kontaktu dostat plně pod kontrolu nejenom aktuální iPhone, ale také další přístroje se systémy iCloud, tvOS, iPadOS, watchOS a macOS, získá 1,5 milionu dolarů (v přepočtu 34 milionů korun). Apple tak částku navýšil o 500 tisíc dolarů.

Takto vysoká suma má samozřejmě své opodstatnění. Apple díky snažení hackerů bude schopný vydávat záplaty ještě dříve, než chyby odhalí kyberzločinci a začnou je masivně zneužívat a ohrožovat uživatele. Pro Apple – jakožto jednu z největších firem světa, je částka 1,5 milionu dolarů zanedbatelná. Pokud by se podnik kvůli odhalení podobných chyb obrátil na specializované soukromé společnosti, zaplatil by mnohem více.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře