Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyČeští obchodníci spustili předobjednávky top Androidu Sony Xperia Z1. Cena je hodně...

Čeští obchodníci spustili předobjednávky top Androidu Sony Xperia Z1. Cena je hodně vysoká

Společnost Sony představila v rámci tiskové konference na veletrhu IFA v Berlíně fantastický smartphone. Model Xperia Z1 zaujme dokonalým pětipalcovým displejem s Full HD rozlišením a výkonným procesorem. Zajímavým detailem je také fakt, že je voděodolný a má špičkový fotoaparát.

Nejambicióznější Android v nabídce japonského výrobce se řadí k nejvybavenějším smartphonům. A možná že dokonce i na samotný vrchol.

Výtečný je po všech stránkách. Celosvětově se má začít prodávat 19. září. Výrobce si svou vlajkovou loď právem cení hodně vysoko.

Ve Francii za základní model například zaplatíte 699 euro, zatímco v Německu novou Xperii pořídíte od 649 euro. Smartphone nejdráž vyjde ve Velké Británii, kde se jeho cena vyšplhala na 710 euro, v přepočtu dle současného kurzu 18 300 korun. Ve Švédsku se začne prodávat za 683 euro.

V České republice jeden z největších elektronických obchodů nabízí nové Sony k předobjednání za 17 990 korun včetně DPH.

Sony Xperia Z1 bude dostupná ve třech barevných variantách (bílé, černé a fialové).

5

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře