Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyČeští majitelé Meizu MX3 získají brzy aktualizaci na Flyme 4.0

Čeští majitelé Meizu MX3 získají brzy aktualizaci na Flyme 4.0

Čínská značka Meizu  potvrdila vydání nejnovější verze operačního systému Flyme 4.0 pro model MX3. Všichni uživatelé, kteří svůj telefon zakoupili od 26. srpna u operátora O2, si ji budou moci v dohledné době stáhnout formou OTA aktualizace.

Předchozí verze Flyme 3.0 se těšila obrovské popularitě především díky svému střídmému designu a intuitivnímu ovládání. Nový Flyme 4.0 staví na Androidu 4.4 (KitKat) a přináší ještě čistší design se spoustou drobných změn. Ty nejznatelnější jsou především u typu písma, které je vhodněji uzpůsobeno pro ultrajemný rastr displeje telefonu MX3, a grafiky uživatelského prostředí. To ještě více reflektujte aktuální trendy moderního „flat“ designu bez zbytečného stínování a nejrůznějších přechodů.

Flyme 4.0 přichází dále se zcela přepracovaným rozhraním fotoaparátu. V aplikaci je k dispozici široká škála manuálních režimů. Mezi nimi nechybí panoramatický nebo makro režim. S fotoaparátem je nyní možné snímat QR a čárové kódy. Po pořízení snímku je například možné změnit zaostřenou oblast fotografie a provádět množství dalších dílčích úprav.

Nová verze nadstavby Flyme rozšiřuje cloudové schopnosti svého předchůdce. Uživatel může jednoduše zálohovat své kontakty, textové zprávy a textové nebo multimediální poznámky. Flyme 4.0 obsahuje také zcela nové vestavěné bezpečnostní centrum, které chrání telefon, potažmo uživatele před viry a malware. Zároveň v sobě integruje funkci pro čištění interní paměti telefonu a nástroj pro přidělování uživatelských práv.

Z předchozí verze si Flyme 4.0 zachovalo vestavěnou funkci pro vyhledání ztraceného či ukradeného zařízení pomocí GPS s možností dálkové správy a smazání dat.

O přesném datu vydání aktualizace vás budeme informovat.

1 2 3

4Zdroj: TZ Meizu

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře