Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNa český trh vstupuje podnikový notebook Toshiba Portégé A30-C

Na český trh vstupuje podnikový notebook Toshiba Portégé A30-C

Toshiba představuje na našem trhu profesionální notebook v lehkém magnesiovém těle s displejem o úhlopříčce třináct palců – Portégé A30-C. Přístroj charakterizuje na první pohled bytelné, ale přesto lehké šasi s hmotností od 1,5 kilogramu (dle konkrétní konfigurace).

Srdcem nového notebooku jsou procesory 6. generace Intel Core i3 nebo i5, se kterými by měl zvládnout pracovat na baterii až po dobu deseti hodin na jedno nabití. Portégé A30-C patří mezi přenosné počítače, které jsou optimalizovány pro náročné firemní využití v režimu 24/7. Jeho vlastnosti byly ověřeny náročnými testy H.A.L.T. (Highly Accelerated Lifestyle Test), které provádí nezávislý německý institut TÜV Rheinland. Součástí testů byly i zkoušky odolnosti proti tlaku na víko s hmotností 100 kilogramů, pádu, polití, vysokým vibracím nebo také reakcím na prudkou změnu teplot z -25 °C na 70 °C během 10 minut. Další testy H.A.L.T. simulují reálné používání notebooku po dobu tří až pěti let.

unnamed (1)

Notebook je vybaven tichou klávesnicí odolnou proti polití, která udrží až 30 ml tekutiny. V případě polití tak dá uživateli dostatek času na uložení rozdělané práce a bezpečné vypnutí přístroje. S využitím integrovaného TPM čipu lze data na pevném disku šifrovat, takže ani v případě ztráty či odcizení se není třeba obávat jejich zneužití.

Odolnost proti útokům zvenčí posiluje vlastní Toshiba BIOS, který je dnes již instalován ve většině B2B notebooků této značky. V případě jakékoli potřeby odborného zásahu firemního IT oddělení na cestách lze využít pokročilých vlastností vzdálené správy Toshiba Cloud Client Manager.

unnamed

Na náš trh se dostává v těchto dnech prvních pět konfigurací Portégé A30-C, které nabízejí rozdílné vlastnosti. Všechny spojuje zmíněná 6. generace procesoru Core i3 nebo i5, grafika Intel HD Graphics 520 a integrovaná mechanika DVD pro čtení a zápis. Součástí je také plná výbava portů, včetně tří portů USB 3.0, grafického rozhraní HDMI i VGA, síťového konektoru RJ-45, možnosti bezdrátového přenosu obrazu do prezentačního displeje Intel WiDi Pro a dokovacího portu.

Zákazníci mohou volit mezi displejem s rozlišením HD nebo Full HD rozlišením, 4 GB nebo 8 GB operační paměti, klasickým pevným diskem s kapacitou 500 GB nebo rychlejším SSD o velikosti 128GB či 256 GB. K dispozici jsou také modely s LTE/3G modemem, který uživatelům umožní být s využitím mobilního datového připojení neustále online.

unnamed (2)

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře