Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyČeský telekomunikační úřad „napařil“ O2 pokutu 6 milionů korun

Český telekomunikační úřad „napařil“ O2 pokutu 6 milionů korun

ČTK vyměřil operátorovi O2 pokutu šest milionu korun za změnu smlouvy, která se týkala stahování a odesílání dat po vyčerpání limitu. Rozhodnutí však ještě není pravomocné a operátor se proti němu zřejmě odvolá.

Před změnou smlouvy měli zákazníci možnost čerpat data sníženou rychlostí, O2 však možnost zpomaleného čerpání dat přestala poskytovat. O tomto faktu vedoucímu ke zhoršení postavení uživatelů je ale operátor neinformoval v zákonem stanoveném rozsahu a neumožnil jim tak ukončit smlouvu ke dni účinnosti změny.

Nová politika O2 je výsledkem snahy získat od zákazníků víc peněz za datové služby a zhodnotit investice do budování sítí rychlého internetu a nákupu frekvencí.

Lucie Pecháčkové, mluvčí O2, je společnost přesvědčena, že jednala správně a proti rozhodnutí se odvolá. „Zákazníkům dáváme několik možností, jak surfovat plnou rychlostí i po vyčerpání základního objemu dat. Jako jediný operátor jsme navíc začali převádět nespotřebovaná dokoupená data do dalšího měsíce. Díky tomu mohou zákazníci využívat nepřetržitě rychlý internet, aniž by přišli o dokoupená data, která nestihli vyčerpat,“ uvedla.

Zdroj: ČTÚ TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře