Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyČeská hra Ylands od Bohemia Interactive je na Steamu

Česká hra Ylands od Bohemia Interactive je na Steamu

Od dnešního dne můžete na vlastní pěst prožívat sandboxové dobrodružství v Ylands od studia Bohemia Interactive. Hra totiž právě dnes oficiálně vychází na Steamu v rámci programu Early Access.

Klasické tituly od Bohemia Interactive, jako Arma nebo DayZ, jsou známé pro svůj obří otevřený svět, velkou hráčskou svobodu, spoustu možností, jak se kreativně vyřádit a zapálenou komunitu. Ačkoliv se může zdát, že rodinná hra do této společnosti příliš nezapadá, Ylands využívá právě těchto předností, které stály za úspěchem předchozích her studia a představuje je zbrusu nové skupině hráčů.

Ylands jsou sandboxovým titulem, který otestuje hráčskou kreativitu. Hráči mohou plynule přecházet mezi singlovými a multiplayerovými módy při průzkumu neznámých světů, obléhání hradů, námořních bitvách, automobilových závodech, budování obřích monumentů nebo craftování zdánlivě jednoduchých věcí typu krabího brnění.

Nedílnou součástí hry je rovněž Ylands Editor. Za využití interaktivního skriptování a tisíců předmětů, se kterými je možné manipulovat, se tak z Ylands stává mnohem víc, než jen další sandboxová záležitost. Jedná se o platformu, kde si hráči mohou tvořit své vlastní malé tituly a sdílet je s ostatními skrz na míru dotažený Workshop.

„Není třeba žádných speciálních znalostí, aby se z vás stal tvůrce v Ylands – stačí nápad, klidně i jen v jeho zárodku. Zbytek už je dětsky snadný“, říká Aleš Ulm, kreativní šéf Ylands. „Nemůžeme se dočkat až se k nám dostanou hráčské ohlasy a doufám, že společně vytvoříme něco zcela unikátního.“

Ylands je dostupná od dnešního dne se speciální slevou 20 % z běžné ceny. Sleva platí do 11. prosince. Poté se hra začne prodávat za běžnou cenu 379 Kč. Základní funkce jsou do hry již implementovány a tvůrci odhadují, že ve fází Early Access by hra měla strávit přibližně 6 měsíců. Během té doby se bude vylepšovat hratelnost a multiplayerové aspekty. S plným vydáním se počítá na druhou polovinu roku 2018.

Důležitá infomrace: od 7. do 11. prosince je spuštěna speciální slevová akce na všechny tituly od studia Bohemia Interactive na Steamu, tudíž všichni zájemci si budou moci pořídit své oblíbené hry za výhodné ceny!

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře