Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyČeská firma Cleverlance vyvinula chatbota pro Deutsche Telekom

Česká firma Cleverlance vyvinula chatbota pro Deutsche Telekom

V průběhu května došlo ke spuštění nové služby, kterou pro své zaměstnance zřídil Deutsche Telekom v Německu. Jedná se o interaktivní systém, přes který si zaměstnanci firmy mohou rezervovat místo pro práci, nebo například zasedací místnosti ke schůzkám. Aplikaci ve formě inteligentního chatbota fungující jak na webu nebo Androidu, tak v prostředí iOS vyvinula česká IT technologická společnost Cleverlance.

Chatbot od Cleverlance zajišťuje systém rezervací zasedacích místností, sdílených pracovních míst a řeší každodenní problémy a požadavky zaměstnanců Deutsche Telekom. Systém současně umožňuje najít i nejlepší prostorová řešení pro více zaměstnanců zároveň. Pokud tedy potřebuje více lidí pracovat pohromadě, chatbot je schopen sestavit rezervace tak, aby skupina zůstala v kontaktu. Systém je schopen zpracovat i požadavky na konkrétní vybavení rezervovaných zasedacích místností.

Hlavním záměrem aplikace bylo vytvořit systém, který by komunikoval na úrovni člověka a zajišťoval tak zaměstnancům co nejpřirozenější a tudíž i nejrychlejší formu komunikace. Chatbot má tedy kromě textového i hlasové rozhraní.

„Umělá inteligence je na vzestupu a proto bychom měli od základů změnit způsob vytváření softwaru. Zatímco v minulosti se lidé museli učit používat stroje, nyní se stroje učí co nejlépe sloužit lidem. Proto jsme investovali do vzniku chytrého chatbota, který rozumí potřebám našich uživatelů a snaží se jim zjednodušovat život. Jako první jsme takto řešili sdílení pracovních míst, protože jsme tento problém potřebovali vyřešit, ale rozhodně s inovacemi v této oblasti nekončíme,“ uvedl Martin Betz, Senior Expert HR Automation & Innovation v Deutsche Telekom AG.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře