Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyČeši upřednostňují smartphony před obyčejnými mobily, roste zájem o dualSIM

Češi upřednostňují smartphony před obyčejnými mobily, roste zájem o dualSIM

Prodej mobilních telefonů v Česku loni stoupl o 18 procent na rekordních téměř 3,3 milionu zařízení. Objem prodeje poprvé překročil třímilionovou hranici. Smartphony tvořily 65 procent trhu. Uvádí to zpráva analytické firmy GfK.

Lidé v České republice loni nejvíce nakupovali modely s displejem mezi čtyřmi a pěti palci, ale významný meziroční nárůst zaznamenala i zařízení s displejem 5 až 5,6 palce. Pořadí značek GfK neuvádí. Podle informací ČTK z trhu ale první skončil Samsung před značkou Nokia/Microsoft a Sony. Na dalších místech by měla být značka LG a Apple. V porovnání tržeb byl Apple druhý za Samsungem.

Češi se v roce 2014 začali také více zajímat o telefony s podporou dvou SIM. V prosinci údajně již každý třetí prodaný smartphone spadal do této kategorie, byť to bylo ovlivněno i tím, že někteří výrobci nabízí víceméně pouze dualSIM telefony.

New_Smartphones_2015

Zdroj: GfK CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře