Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyČeši stále více holdují zahálce v práci. Promrhají hodinu denně

Češi stále více holdují zahálce v práci. Promrhají hodinu denně

Podle analýzy společnosti truconneXion Češi loni strávili v pracovní době mimopracovními aktivitami průměrně 61 minut denně, což je o tři minuty více, než v roce 2015. Nejčastěji lidé zneužívali svůj pracovní čas zahálkou na sociálních sítích, čtením zpráv, soukromou online komunikací a nákupy.

Za nárůstem promrhaného času stojí zejména chytré mobilní telefony, které co do funkčnosti a nabídky zábavy snadno nahradí klasický počítač, uvádí zpráva. Zároveň nejsou zaměstnavateli obvykle centrálně spravovány. Z mobilů a tabletů se v závěru loňského roku uskutečnilo více než 60 procent mimopracovních přístupu k internetu,

Počítače i chytré telefony jsou na pracovišti stále častěji vybaveny technologiemi, které umí zajistit bezpečnost firemních dat a zároveň vyhodnocovat efektivitu práce. Z firem, které se dosud zabývaly pouze správou a monitoringem počítačů, loni využívalo řešení pro správu mobilních zařízení pouze 22 procent. Letos by se měl jejich podíl zvýšit na 30 procent, uzavírá truconneXion s tím, že loni firmy stálo měsíční zahálení jednoho zaměstnance v průměru 3431 Kč, což v celoročním úhrnu představuje 41 175 Kč a tedy meziroční nárůst o 3 616 Kč.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře