Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyČeši se podílejí na vzniku osvěžovače vzduchu, který lze ovládat smartphonem

Češi se podílejí na vzniku osvěžovače vzduchu, který lze ovládat smartphonem

Americký start-up Pura Scents a čeští vývojáři ze studia STRV oznámili, že vyvíjejí inteligentní osvěžovač vzduchu, který bude plně ovladatelný z mobilního telefonu, a to díky propojení prostřednictvím WiFi sítě.

Pura Scents je koncept úplně nového osvěžovače, který může sloužit také například jako noční lampička s možností nastavení nejrůznějších barev. Jedná se o produkt, který díky napojení na internet a mobilní telefon spadá do takzvané kategorie „internet věcí“ (internet of things).

Osvěžovač bude obsahovat dvě vůně, kdy bude pouze na uživateli a nastavení v mobilní aplikaci, zda chce mít aktivní jednu, druhou či kombinaci vůní. Přes mobilní aplikaci bude možné také volit případný poměr jednotlivých vůní, stejně tak bude aplikace sloužit k objednávkám nových vůní. V současné době probíhá testování aplikace.

„Již v minulosti jsme spolupracovali na tvorbě mobilní aplikace pro inteligentní zámek na kolo Skylock. Ačkoliv by se nyní mohlo zdát, že se jedná pouze o chytřejší osvěžovač, ukazuje Pura Scents možnou budoucnost inteligentních domácností. Spojení aplikace, která je ovladačem na straně jedné a e-shopem na straně druhé, je dle mého názoru směr, kam se bude propojení domácností s technologiemi nadále vyvíjet. Představte si například inteligentní lednici, která vás upozorní na nutnost nákupu a sama vás propojí s online supermarketem,“ říká Lubo Smid, spoluzakladatel STRV.

pura-scents.JPG.900x400_q85_crop

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře