Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyCES 2015: Staňte se znovu vlasáči! Tato helma se sluchátky vám k...

CES 2015: Staňte se znovu vlasáči! Tato helma se sluchátky vám k tomu pomůže

Společnost Apira Science na výstavě CES představila zcela novou technologii, která vám pomůže s řídnutím či úplnou ztrátou vlasů. Technologie osvěcování vlasových folikul studenými lasery a LED diody společnost vsadila do sluchátek a helmy iGrow, která je připravena na běžné domácí užití. Potupné docházení do speciálních salónů krásy tak zcela odpadá.

Bezpečnost technologie si Apira Science nechala oficiálně potvrdit americkou Agenturou pro jídlo a léčiva (FDA). Tato technologie přitom není žádnou novinkou. Poprvé se tato technologie objevila v 60. letech minulého století a od té doby se jednou  za čas opět zkoumala různými vědci. Vždy šlo ale pouze o drobné pokusy. Masově se helma začne vyrábět až nyní, s odstupem mnoha desítek let od prvotního vynálezu.

Aby se dostavily požadované účinky iGrow, majitelé helmy by měli podstupovat přibližně 25 minut dlouhou ozdravovací kůru alespoň 4 x týdně. Výsledky studií, které byly uveřejněné ve vědeckém časopisu Lasers in Surgery and Medicine jsou přitom velmi uspokojivé. Účastníci experimentu nezaznamenali žádné vedlejší účinky a počet rostoucích vlasů po čtyřech měsících pravidelného ozařování iGrow se u žen zvýšil o 37%, u mužů potom o rovných 35%. To je slušný výsledek, nemyslíte?

Headset iGrow je nyní dostupný v amerických obchodech a eshopech včetně vlastního eshopu Apira Science. Zdali se headsetu dočkáme i v ČR zatím nevíme. Cena iGrow byla stanovena na 695 dolarů.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře