Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyCES 2015: Fyzická klávesnice TrewGrip zefektivní psaní na mobilech a tabletech

CES 2015: Fyzická klávesnice TrewGrip zefektivní psaní na mobilech a tabletech

Psaní na dotekových mobilech a tabletech je noční můra spousty lidí. Klávesnice bez tlačítek neposkytuje dostatečnou zpětnou vazbu a tudíž dochází k četným překlepům. S tímto problémem by si měla poradit fyzická klávesnice TrewGrip. 

Klávesnici TrewGrip k telefonu či tabletu připojíte skrze rozhraní BlueTooth. Klávesnice je přitom vybavená vlastním akumulátorem, takže ji lze používat i na větší vzdálenost od samotného zařízení. Omezovat vás v tomto směru bude jenom dosah signálu.

TrewGrip má rozložení kláves QWERTY, autoři ji pouze rozdělili na dvě stejně velké části. Ty odděluje prázdná plocha, na níž lze umístit samotný tablet.

Dvě vnější klávesnicové části se drží v rukách, přičemž tlačítka na nich umístěná jsou z druhé strany. Uživatel na ně proto nevidí přímo, ale orientuje se po paměti, nebo podle jejich popisu zevnitř. Po zmačknutí tlačítka se příslušné místo prosvítí, čímž si pohledem zkontrolujete, zdali jste zmáčkli správné místo.

Na rozložení klávesnice si samozřejmě budeme muset zvyknout. Autoři tvrdí, že nám to nezabere déle jak 10 hodin čistého času, což je opravdu slušné. Pokud jste někdy používali softwarovou klávesnici, asi moc dobře víte, že vám to s ní také nešlo hned.

TrewGrip se na CES objevila už v roce 2014. Od té doby ji tvůrci ještě vylepšili a nyní čekají, až se dostane na pulty obchodů. Podle všeho bychom si ji mohli koupit už během jara.

2204364_trewgrip

2204366_trewgrip

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Než abych takové monstrum držel v ruce, tak si zajdu k normálnímu PC. Když bych psal něco 5 minut a držel to natažený před sebou o váze cca 0,5 kg, tak by mě jeblo. Zlatej swipe.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře