Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyCES 2015: Chytrý snowboard vám provede kompletní rozbor stylu

CES 2015: Chytrý snowboard vám provede kompletní rozbor stylu

Japonská firma Cerevo představila na CES chytré vázání pro snowboardy, které během jízdy monitoruje jezdcovu aktivitu a zaznamenává další užitečné informace.

Každá bota speciálního snowboardu obsahuje několik senzorů na patě a špičce, které sledují aktuální rozložení jezdcovi hmotnosti a podle něj se rozsvěcí. Dva snímače pak monitorují sílu ohýbání prkna.

Veškerá zaznamenaná data jsou bezdrátově přenášena do aplikace XON Snow-1 pro chytré telefony s Androidem a iOS. Jezdec tak má vše důležité pod palcem. Dozví se rychlost své jízdy, jak přenášel váhu a další údaje, které může využít při dalším tréninku.

Chytré vázání je samozřejmě nutné dobíjet. Výrobce na jedno nabití garantuje výdrž šest až osm hodin. V reálu však výdrž může být o něco nižší.

Snowboard se začne prodávat na podzim za cenu 400 až 600 dolarů. Podle výrobce je určen začátečníkům i profesionálům, kteří chtějí vylepšit svou techniku. O tom, zda bude v prodeji také jen samotné vázání, se v Las Vegas nemluvilo.

2

4 1 3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře