Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyCenu akcií Samsungu tlačí dolů „výbušný“ Galaxy Note 7

Cenu akcií Samsungu tlačí dolů „výbušný“ Galaxy Note 7

Akcie Samsungu se propadly o více než pět procent na téměř dvouměsíční minimum kvůli obavám ohledně problémů s phabletem Galaxy Note 7. Tržní hodnota jihokorejského podniku se snížila o zhruba 13 bilionů wonů (v přepočtu 280 miliard korun).

Samsung se v minulých dnech rozhodl stáhnout z trhu 2,5 milionu přístrojů Note 7 poté, co bylo potvrzeno několik desítek případů, kdy se baterie telefonu vznítila. Většina případů byla zaznamenána ve chvíli, kdy smartphone byl připojený k nabíječce.

Kvůli množícím se zprávám o explozích Note 7 na konci uplynulého týdne vyzval americký Federální úřad pro letectví uživatele, aby během letu telefon nezapínali a ani jej nenabíjeli. K varování se poté přidala i americká Komise pro bezpečnost spotřebních výrobků (CPSC), která však přístroj nedoporučuje lidem používat vůbec.

„Nejistota se zvyšuje,“ uvedl analytik Greg Roh ze společnosti HMC Investment. „Firmu by řešení těchto problémů mohlo stát víc, než se původně předpokládalo,“ dodal. Už dříve přitom analytici z agentury Bloomberg uvedli, že na výměnu všech kusů Samsung vynaloží asi miliardu dolarů.

Samsung začal telefony Galaxy Note 7 prodávat 19. srpna. V Česku se přístroj dostal zatím jen k několika stovkám zákazníků, distribuce předobjednaných přístrojů začala 31. srpna. V obchodech měla být novinka kvůli vysokému zájmu dostupná 16. září. Ale to po aféře s bateriemi už neplatí, prodej se zatím posouvá na neurčito.

samsung-galaxy-note-7-239752-500x337

Zdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře