Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkyTablety s Androidem a Tegrou 3 časem pod 4500 korun, tvrdí nVidia

Tablety s Androidem a Tegrou 3 časem pod 4500 korun, tvrdí nVidia

S výkonným čtyřjádrovým čipsetem Tegra 3 se zatím setkáváme především u dražších multimediálních tabletů, jak ale předpokládá generální ředitel kalifornské společnosti nVidia ? Jen Hsun Huang,  několik levnějších modelů by se mělo do obchodů dostat ještě během první poloviny roku.

?Cena sedmipalcových přístrojů by mohla klesnout až někam k hranici 199 dolarů,? řekl Huang v rozhovoru s deníkem New York Times.

Vedle tabletů s Androidem bude platforma Tegra 3 na konci roku k vidění i v některých zařízeních s Windows 8. Microsoft s nVidií prý na jejich vývoji úzce spolupracuje.

Co se týče levných tabletů s Androidem, tak se ještě letos očekává uvedení referenčního zařízení, za kterým bude stát samotný Google. Dříve se hovořilo o tom, že ho pro něj vyrábí HTC, ale obě společnosti se prý nakonec nedohodly. A tak volba padla na další asijskou společnost ? Asustek.

Tablet by měl také disponovat sedmipalcovou obrazovkou a mít cenu kolem 149 dolarů.

Vše to jsou ale zatím neověřené informace, takže je berte s notnou rezervou. Ale znáte to, ne nadarmo se říká ?na každém šprochu pravdy trochu??.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře