Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyČekání je u konce! Finální verze DayZ 1.0 dorazí na Steam již...

Čekání je u konce! Finální verze DayZ 1.0 dorazí na Steam již příští čtvrtek

Očekávaná survival hra společnosti Bohemia Interactive míří po pěti letech vývoje a distribuce v rámci Steam Early Acces do běžného prodeje.

DayZ nasbíralo během své Early Access fáze více než 4 miliony hráčů a prošlo kompletním technologickým přerodem, který hráčům přinesl bezpočet nových možností. Jedním z nejcitelnějších posunů byl i říjnový beta update, do jehož vývoje investovalo české studio více než rok práce. Během této doby měli uživatelé registrovaní v Experimentálním programu možnost sledovat nejen změny na úrovni enginu, ale také velký posun ve zpracování herního prostředí.

Říjnový update obsahoval všechny důležité prvky, které tvoří herní prostředí titulu DayZ. Ve zbývajících měsících se proto vývojáři zaměřili především na opravy chyb, vylepšovaní obsahu i vlastností celé hry. Důležitou roli sehrála i pomoc komunity a nahlašování chyb. Vývojáři díky fanouškům odhalili přes 400 chyb z celkových 900, které museli opravit.

Update na verzi 1.0 vyjde ve čtvrtek 13. prosince v 19 hodin středoevropského času. Do té doby bude titul nadále dostupný v rámci Early Access Alpha za nezměněnou cenu 27,99 eur. Plná verze DayZ 1.0 bude následně v prodeji za cenu za 37,99 eur. V budoucnosti mohu hráči očekávat přibývající obsah i nové funkce, roadmapu novinek a dalších verzí studio uveřejní počátkem roku 2019.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Proč vy se jmenujete světaplikací, když se tady o žádné aplikaci nikdy nedočtu. To mi hlava nebere.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře