Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeCaveman Dash ? Pořádně tvrdý logický rychlík

Caveman Dash ? Pořádně tvrdý logický rychlík

Českých her pro tablety není nikdy dost ? a logický rychlík Caveman Dash jde na věc velmi dobře, i když taky pořádně tvrďácky. Unikátním způsobem kombinuje dva vynikající herní koncepty minulosti, Boulder Dash, ve kterém vyžíráte bludiště a utíkáte před padajícími kameny, a taky Atomic Bombermana.

Pulzující dýně po pádu explodují ? a musíte si být jisti, že váš hlavní hrdina je v bezpečí. Což bude často mnohem těžší, než se zdá.

V tiskovce Falanxie jsem se dočetl, že jeden z testerů utrpěl následkem neschopnosti projít jeden level zatmění mysli ? a docela tomu věřím. Ačkoliv je hlavní hrdina hry neandrtálec, nenechte se zmást ? tahle hra není ani pro ?moc mladý, ani pro moc starý?. Musíte si přesně rozmyslet, co chcete udělat ? a pak to bez chyby provést. Musíte zvládnout obojí, jinak větší a těžší levely neprojdete.

Pravidla jsou jednoduchá ? věci (kameny, jablka, hvězdičky a dýně) se opírají o jiné věci a tvoří tak k pádu připravenou lavinu, jenž spočívá prozatím v klidu opřena obvykle o vegetaci. Jakmile ji odstraníte, můžete se ještě přímo pod věcmi bezpečně zastavit. Jakmile ale místo uvolníte, věci začnou padat a sypou se a valí – a taky věci, co jsou nad těmi věcmi, padají a padají ? a pokud se vám něco z toho zřítí na hlavu, máte mrtvého prapanáka. To je špatné.

Důležité je ovšem nejen kamenům uhnout, ale taky přijít na to, kde začít. Laviny je třeba správně odstraňovat, abyste si otevírali cestu k jablkům a hvězdičkám. Když na to půjdete špatně, můžete se klidně v místnosti sami zabetonovat tak, že se už nedostanete ven ? a restart.

Po mapách pobíhají dinosauři, kteří jsou rychlí a hladoví, což je špatné, protože když vás chytí, tak vás sežerou. Pokud se vám ale podaří šikovně jim umístit na hlavu padající kámen, promění se v kus chutné šunky za extra body. Velmi vypečené jsou výbušné dýně, které po dopadu explodují ve čtyřech směrech a zničí i kameny ve svém okolí, takže je lze použít na odstranění bariér.

Jenomže stejně jako u Bombermana musíte být mimo dosah jejich exploze, jinak je s prapanákem utrum. A ve chvíli, kdy se vám na hlavu sype celý valník dýní, je to dost na pováženou.

Hra funguje výborně jak na iPhoni, iPadu, tak i na iPodu Touch. Je zde dvojí ovládání, na tabletu je lepší přímo ťuknout do mapy, u telefonu a iPodu je podstatně praktičtější použít virtuální tlačítka.

Caveman Dash se mi líbí, na můj vkus ale poměrně rychle opustíte jednoduché levely a dostanete se k těm těžkým a frustrujícím. Udělat některé z nich je opravdu za trest, protože už víte, jak je asi vyřešit, ale nesmíte udělat ani chybičku ? a ta se tu dělá vážně snadno. Radši bych ocenil víc jednodušších levelů s nějakým chytrým nápadem a fíglem, ty dlouhé a těžké jsou opravdu dlouhé a sakra těžké!

Hodnocení: 7/10

Verdikt: Chytrá a tuhá hra, která je zábavná, ale chvílemi až trochu moc frustrující. Klidně bych snesl větší dávku jednodušších levelů, než se na mě sesype lavina těch tuhých!

Co se mi líbilo:

  • Je to chytré a zábavné!
  • Klasická hratelnost v nejlepším slova smyslu.
  • Dvojí ovládání, vhodné jak pro malé, tak velké obrazovky.

Co se mi nelíbilo:

  • U úrovní větších než obrazovka není možnost prohlédnout si celý level předem.
  • Možnost přeskočit nějaký level by občas pomohla, frustrace je značná.
  • Grafika je na úrovni Amigy / Atari ST, mohla být kapku lepší.

Cena aplikace je 0,79 Euro, ve hře si můžete zaplatit odemčení všech levelů za dalších 0,79 Euro. Demoverze s deseti levely je zdarma.

Caveman Dash si můžete stáhnout odsud
Demoverzi najdete zde

Oficiální stránky výrobce

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře