Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyCaterpillar S40: Smartphone se značkou buldozerů, který přežije pád z výšky 1,8...

Caterpillar S40: Smartphone se značkou buldozerů, který přežije pád z výšky 1,8 metru

Caterpillar představil v České republice odolnou novinku Cat S40. Telefon, který snese i hrubé zacházení, je voděodolný a nevadí mu ani prašné prostředí. V tuzemských obchodech bude dostupný od konce srpna za doporučenou koncovou cenu 10 690 Kč.

CAT S40 je smartphonem pro nejnáročnější uživatele pohybující se často i v extrémních podmínkách. Ve výbavě má 4,7palcový HD displej, který lze ovládat mokrými prsty i v rukavicích a dostatečně výkonný čtyřjádrový procesor Snapdragon 210. Tomu s rozpohybováním systému Android 5.1 pomáhá grafika Adreno 340, 1 GB operační paměti a nechybí ani uživatelská paměť kapacity 16 GB. Použitý čipset přináší podporu datových přenosů LTE, které doplňují běžné standardy GSM/HSPA, dále je tu Bluetooth 4.1, USB-OTG či WiFi 802.11 b/g/n s funkcí hotspotu.

Telefon má výrazně zkosené hrany, které jsou pro vyšší odolnost pogumované. Gumová jsou i záda přístroje, obvodový rámeček je pak kovový. CAT S40 splňuje požadavky nejpřísnějšího certifikátu odolnosti IP 68 a překračuje i požadavky Mil-Spec 810G. Je tak vodotěsný po dobu jedné hodiny v hloubce 1 metru, prachuodolný a zároveň bez úhony vydrží i pády z výšky 1,8 metru.

Zajímavostí je novinka v podobě kontroly vodotěsnosti. Ta uživatele upozorní, pokud telefon není v dané chvíli dobře zabezpečen a vodotěsný. Animace mu pak znázorní, kterou část telefonu je třeba zkontrolovat a zajistit.

7 3wdtkmPAy4l9F_pcZz_sa5p7WManNE_I4EBujfvpZxw

Hlavní fotoaparát je osmimegapixelový, má blesk, vlastní tlačítko spouště a poradí si s Full HD videi v kvalitě 60 snímků/s. Čelní kamerka pak dostala rozlišení dva megapixely. Díky baterii s kapacitou 3 000 mAh nabízí CAT S40 až 18 hodin hovoru nebo výdrž v pohotovostním režimu až 39 dní.

Chytrý telefon CAT S40 bude v obchodech dostupný od konce srpna za doporučenou koncovou cenu 10 690 Kč. Zároveň výrobce pro tento model na trh dodává nepřeberné množství odolného příslušenství. Uživatelé si také mohou ve speciálním obchodě stahovat aplikace určené pro náročná pracovní prostředí a outdoorové aktivity.

2 3 4

5 6 7

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře