Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyCanonical pracuje na Ubuntu pro Android

Canonical pracuje na Ubuntu pro Android

Společnost Canonical, která stojí za oblíbenou linuxovou distribucí Ubuntu, pracuje na nové verzi svého operačního systému speciálně pro mobilní telefony s Androidem. Takové telefony pak bude možné připojit do dokovací stanice u monitoru a následně používat plnohodnotné Ubuntu s grafickým prostředím Unity. Canonical slíbil předvedení této aplikace již příští týden na Mobile World Congress v Barceloně.

Mobilní telefon s nainstalovanou aplikací Ubuntu by mohl být plnohodnotnou náhradou stolního počítače všude tam, kde je k dispozici buď výstup USB, HDMI, nebo Bluetooth. Ubuntu pro Android by mělo být dodáváno s rozsáhlým balíkem aplikací včetně kancelářského balíku LibreOffice, webového prohlížeče, e-mailového klienta, multimediálního přehrávače a dalších.

Canonical v současné době jedná s výrobci mobilních telefonů ohledně podpory Ubuntu pro Android, pokud jde o minimální hardwarové požadavky, pro provoz Ubuntu budete potřebovat telefon s dvoujádrovým procesorem o taktu 1Ghz s akcelerací videa, 512 MB RAM a porty USB nebo HDMI.

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře