Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyBývalý ředitel Applu představil vlastní smartphony Obi Worldphone, zaujmout by mohly cenou...

Bývalý ředitel Applu představil vlastní smartphony Obi Worldphone, zaujmout by mohly cenou i designem

Bývalý generální ředitel Applu, John Sculley, a bývalý zaměstnance Ammunition design, Robert Brunner, založili společnost Obi Worldphone. Pod její hlavičkou nyní chystají uvést na trh dvojici dual-SIM smartphonů SF1 a SJ1.

SF1 a SJ1 jsou poměrně dobře vybavené Android smartphony, které by měly zaujmout cenou a neobvyklým designovým provedením. Tyto smartphony přitom poputují na trhy rozvojových zemí v Asii, Africe a na Středním východě.

Model SF1 bude vybavený 5″ displejem a laminátovým tělem. Smartphone bude pohánět procesor Snapdragon 650. Chybět nebude ani podpora LTE a 4G či blesk u obou fotoaparátů. Model SF1 přitom bude k dispozici ve dvou verzích – levnější verze (cca 4800 korun) bude vybavená 2 GB paměti RAM a 16 GB vnitřní paměti. Dražší verze SF1 (cca 6000) pak přinese hned 3 GB paměti RAM a 32 GB vnitřní paměti.

Obi Worldfone SJ1 bude mít čtyřjádrový procesor a 16 GB vnitřní paměti. Na trh se dostane v několika barevných provedeních a to za cenu přibližně 3000 korun.

Dvojice zakladatelů se o těchto mobilech nebojí mluvit jako o přímé konkurenci podobných zařízení od Samsungu, LG, Sony atd. Smartphony se začnou prodávat v říjnu tohoto roku. Uvidíme, zdali se jim vstup na trh podaří.

obi

obi2

Zdroj: Engadget

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře