Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyBylo zveřejněno datum, kdy vyjde film o Snowdenovi, který „prásknul“ USA

Bylo zveřejněno datum, kdy vyjde film o Snowdenovi, který „prásknul“ USA

Film o bývalém zaměstnanci CIA Edwardu Snowdenovi, který vyzradil informace o utajovaném programu sledování telefonátů a internetu, bude do kin uveden 25. prosince. Informovali o tom zástupci společnosti Open Road Films.

Hlavní postavu v očekávaném filmu o bývalém technikovi amerických tajných služeb si střihnul Joseph Gordon-Levitt. Do režiserského křesla usedl prověřený a v politice angažovaný Oliver Stone. Předlohy ke scénáři byly vytvořeny pomocí materiálů, které vydal Snowdenův mediální spřízněnec Luke Harding z Guardianu a ruský advokát Anatolij Kucherena.

Snowden je bývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který novinářům do detailu popsal, v jakém rozsahu Spojené státy kontrolují data a sledují uživatele na internetu. Dočasný azyl nejznámější whistleblower našel v Rusku.

GERMANY-MEDIA-PRIZE

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře