Středa, 17 dubna, 2024
DomůRecenzeBusiness Calendar: Přehledná organizace vašeho času

Business Calendar: Přehledná organizace vašeho času

Většina lidí se v dnešní době neobejde bez diáře, úkolovníčku nebo alespoň poznámek, co vše a hlavně kdy mají udělat nebo zařídit. Není divu, doba se posouvá dopředu, vše se urychluje a tak je třeba se nad plánováním svého času zamýšlet. Vše začíná ve školních lavicích a později pokračuje v zaměstnání.

Pokud však vlastníte zařízení s Androidem, můžete svůj čas organizovat a spravovat také elektronicky. Výhod je hned několik: poznámky máte vždy u sebe, můžete je synchronizovat a sdílet s ostatními, jednoduše je měnit a upravovat. Ale který nástroj pro správu použít?

Většina zařízení má nějaký ten kalendář již předinstalovaný. Většinou postačí pro základní uživatele. Nabízí základní funkce a jednoduché UI. Co když ale uživatel očekává či potřebuje něco více? Jednou z dostupných variant je Business Calendar, který osobně používám již 2 roky, a plně mi vyhovuje. Níže uvedená recenze bude popisovat aplikaci samotnou a mé osobní zkušenosti. Pojďme se tedy podívat na to, co tato aplikace umí.

Business Calendar

Jak jsem již psal, Business Calendar používám již nějaký ten pátek a tak se aplikace samotná během mého používání dočkala celé řady vylepšení. Na Google Play je kalendář dostupný ve verzi zdarma i v placené. Je tedy možné si jej před zakoupením odzkoušet. Free verze se od placené liší především vyskytováním reklamy a menším počtem funkcí, které se vám odemknou následně při zakoupení. Free verze samotná zabírá 2,4 MB, placená verze je o něco menší, má 2,1 MB. Podporována jsou zařízení se stystémem 2.0.1 a vyšší, takže v dnešní době prakticky téměř všechna.

Free Business Calendar nabízí následující funkce:

 • Plynulé procházení a zoomovatelný vícedenní pohled (1-14 dny)
 • Grafickou a textovou prezentaci poznámek
 • Pohled na měsíc, program, den a událost
 • Barevné zobrazení roku
 • Rychle zobrazení/nezobrazení kalendářů pomocí panelu oblíbených kalendářů
 • Vyhledávání
 • Nastavitelné widgety v různých velikostech na měsíc, týden, program a denní pohled (3 designové motivy pro každý typ)
 • Snadné přepínání mezi časovou osou a událostmi
 • Zobrazení několikadenního přehledu pomocí přetažení prstu
 • Rychlý denní přehled při přidávání nové události
 • Mnoho možností pro opakované události (např. přidat opakující se událost, která se koná každý druhý týden v úterý a ve čtvrtek)
 • Kontextová nápověda k optimalizaci vaší práce s kalendářem

[appbox googleplay netgenius.bizcal]

Pro verze navíc obsahuje:

 • Funkce drag & drop v režimu multi-denního pohledu pro přesouvání a kopírování
 • Možnost k události připojit kontakt
 • Podpora pro Google Tasks a Toodledo (s bezplatnými add-ony)
 • Nastavitelné velikosti písma pro aplikaci a widgety
 • Možnost vybrat jednotlivé kalendáře pro každý widget
 • Vlastní připomenutí události
 • 11 různých designů widgetů
 • Možnost vytváření šablon pro události
 • Multi-režim výběru umožňující odstranit, přesunout nebo zkopírovat několik událostí současně
 • Import / export funkce pro kalendářní soubory v populárním formátu iCalendar (. Ics,. ICal)

[appbox googleplay mikado.bizcalpro]

Vzhled aplikace

Business Calendar 1 Business Calendar 2 Business Calendar 3

Po spuštění aplikace vás uvítá základní přehled, který si navolíte – agenda, denní, týdenní, měsíční či roční přehled. V levé horní části se nachází přepínač zobrazení, kde je možné mezi uvedenými přehledy rychle přepínat. V pravém horním rohu jsou dvě tlačítka: pro rychlé přidání poznámky a pro přepínání grafické a textové podoby zobrazovaných poznámek. Dole se potom nachází panel s oblíbenými kalendáři, které je možné ťuknutím zobrazit či skrýt. Vše je barevně odlišeno přesně tak, jak máte nastaveno v google kalendáři.

Funkční klávesa zařízení nabídne menu, ve kterém se nachází tlačítko pro vyhledávání, rychlý návrat na dnešní den, rychlý přechod na zvolený den, přepínání mezi všemi dostupnými kalendáři, tlačítko pro okamžitou synchronizaci, nastavení a informace o aplikaci.

V agendě jsou přehledně vypsané veškeré poznámky a úkoly. Denní přehled zobrazuje podobně jako agenda výčet poznámek a úkolů na daný den. Týdenní a měsíční přehledy se však již svým zpracováním liší. Týdenní přehled již kromě dnů vypisuje i přehled dle hodin. Pomocí posuvníku dole je možné v týdenním přehledu upravovat přehled zobrazovaných dnů. Je možné zobrazit 1-14 dnů. Měsíční přehled vypisuje přehled dnů. Stejně jako týdenní přehled, i v měsíčním přehledu je možné tapnutím na vloženou poznámku otevřít větší informaci o události. Dalším tapnutím na otevřenou poznámku se dostaneme do podrobných informací.

Business Calendar 4 Business Calendar 5 Business Calendar 6

Kromě přehledného UI je možné Business Calnedar přizpůsobit svým potřebám. V nastavení aplikace je možné zvolit, jak velký časový interval se bude v kalendáři zobrazovat. Dále je možné nastavovat jednotlivé přehledy: zobrazování víkendů, barevné rozlišení všechních dnů od sobot a nedělí, defaultní interval zobrazovaných počtů dnů v týdnu, čísla týdne a dalších. V nastavení je možné také měnit celkový barevný vzhled aplikace, velikost fontů, upomínky, widngety či témata. Také je v nastavení možné provést export či import dat. Více o provedení aplikace napoví níže přiložené video.

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře