Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeBullet Time: Zombie krvák, který je ke stažení zdarma

Bullet Time: Zombie krvák, který je ke stažení zdarma

Při projíždění free aplikací na App Storu mi padla do oka hra s názvem Bullet Time a tak jsem jí dal šanci a nelituji toho. Dobře propracovaná postapokalyptická střílečka s nádechem RPG a ještě k tomu zdarma? Ano prosím! Myslím si, že vývojáři odvedli dobrou práci, ale přece jen, projděme si vše pěkně popořádku.

Příběh se odvíjí od intra, ve kterém  se nám zobrazí klasická zápletka těchto her ? osamělý ?kovboj? musí pomstít svoji rodinu a v cestě mu stojí hordy polorozpadlých smradlavých mrtvol, které netouží po ničem jiném, než ukojení své potřeby naládovat se lidským mozkem.

Aby tomu vývojáři dodali trochu šmrnc, rozhodli se k zombies nakomponovat zbraně, přihodit pár bossů, rozdělit příběh do několika částí a všechno to promíchat a vypustit do světa. Nedopadlo to vůbec zle a dost mě překvapilo, že hra této kvality je dostupná zdarma, dokud jsem nenarazil na ceny zbraní a vybavení. Ale nebudeme předbíhat, dobijeme baterku na 100% a pustíme se do příběhu, o muži, který ztratil při zombie nákaze manželku, syna a veškerou rodinu?

Hratelnost 8/10

A tak se vrhne náš hrdina na strastiplnou cestu, při které rozmašíruje nespočet zombies, mnoha druhy zbraní ? od 9 mm pistole po plamenomet, bazuku a minigun. Hra má celkově velmi návykovou hratelnost, díky které strávíte několik hodin zažraní do displeje hltajíc příběh který ne a ne skončit a přitom prolijete hektolitry nakažené krve. Samozřejmě budete v roli hlavního hrdiny moct měnit také své vybavení, které je skvěle zpřístupněné v menu.

Vybavení je rozvržené na pokrývku hlavy, masku, chránič na hrudník a kalhoty. Zbraně můžeme vylepšovat pomocí zaměřovačů a všelijakých udělátek. V menu je krásně zpracovaná grafika, ale zprvu na mě díky svému netradičnímu rozdělen působila trochu chaoticky. Samozřejmě máme na výběr mezi kampaní a multiplayerem.

Kampaň sama o sobě nijak neoslní, jelikož  úkoly jsou po čase naprosto monotónní a jejich zábavnost klesá raketovým tempem. Když na vás po třetí vybafne quest: ?Zabij 32 zombies a dostaneš odměnu? (která je mimochodem naprosto směšná v 98% případů), tak už ve vás opravdu cukne… Na konci každé lokace na vás čeká boss, který vám dá většinou pěkně zatopit.

Ale jinak je hra zábavná a prostředí hry vypadá hezky a lokality se časem mění, takže zde znudění stejnorodostí nehrozí. Jediné co vám časem přijde trochu přehnané, je cena zbraní a celkově veškerého vybavení, protože zde se vybarvila taktika autorů ? pay to win (neboli zaplať a vyhraj). Ve hře, kde vám padají peníze z příšer po desítkách chtít za jedny z nejlepších zbraní 290 000 a výše, to se nám zdá trochu přepálené.

Inu, pak vznikají bohužel komplikace ve hře, jelikož špatná výbava = špatné poškození a zdraví postavy = rychlá smrt = nuda a krátká hratelnost. Občasná nereálná obtížnost hry opravdu zarazí. Jediná záchrana jsou lékárničky, které jsou díkybohu levné a proto jich budete mít většinu času dostatek. To se však o nábojích říct nedá a ty docházejí častěji než je snesitelné. Vše si však můžete dokoupit v marketu za krystaly, které stojí reálné peníze. Přičemž nejdražší položka je za neskutečných 99 dolarů, což si nedokážu představit že by někdo za herní kredity zaplatil.

Multiplayer je zpracován formou arény a je jen škoda, že jej nehraje více hráčů. Hned by hra dostala jiný rozměr, nebo pokud by se dalo hrát přes bluetooth, a ne jen skrze Wi-Fi připojení.

Grafické zpracování (8/10)

Graficky však hra opravdu osloví, díky svým poměrně dobrým efektům, úchvatnému hlavnímu menu a grafice ve stylu Borderlands si od nás grafici vysloužili pochvalu. Ale pak narazíte na takovou věc, jako  je absence více modelů nepřátel, kteří se neustále rojí v desítkách naprosto identických těl. Zde hra naprosto neuspěla, kdyby autoři alespoň vytvořili tři modely pro jeden druh základních zombies (jedna bez ruky, druhá bez nohy apod.) byla by hra mnohem mnohem zajímavější. Nechybí efekty výbuchů, odrazů střel, kouře apod., takže hra opravdu jen tak neomrzí.

Opravdu bych chtěl vyzdvihnout nápaditost dostupných masek pro postavičku ve hře. Masky vypadají skvěle a ještě k tomu dodávají poměrně mnoho bonusů do atribut, bohužel jsou však zpoplatněny astronomickými částkami, takže pokud budete jeden krásný kousek chtít, nezbude vám nic jiného, než sáhnout po kreditce,a s neochotou pár dolarů odeslat na účet vývojářů.

Jediné co mohlo být trochu lépe propracované, jsou modely skal a kamenů, málokdy se však stává, že by tohle bylo ve hrách dotáženo k dokonalosti. Dalším menším mínusem jsou divně ohraničené okraje hry, což způsobuje že se třeba odrazíte od křoví, kterým o pět metrů dříve šlo projít normálně, nebo cesta která vypadá normálně přístupná, je ve skutečnosti zablokovaná a nemůžete se po ní vydat.

Zvuky (5/10)

No, že by se autoři nějak předřeli, tak to se opravdu říct nedá. Monotónní audio vás po chvilce začne nudit. Škoda jen, že autoři do hry nevkomponovali trochu akčnější hudbu, něco ve stylu Rammstein a podobně, to by se nám zombies určitě trhaly na kusy daleko lépe…

Ovládání (8/10)

Ovládání je vyřešeno klasicky skrze joystick, takže ničeho světaborného ani průlomového se nedočkáme. Možná by šel joystick posunout trochu více od krajů, protože se mi nejednou stalo, že mi prst v zápalu hry vyjel mimo obrazovku a zachvátila mne chvíle paniky, když jsem zůstal stát na místě před dvaceti zombies, kteří na mě běželi. Někdy je ovládání nepřesné a necitlivé, což způsobuje že místo toho aby jste vykoukli zpoza kontejneru vběhnete přímo do palby nepřítele.

Sečteno podtrženo (7/10)

Díky tomu, že je hra zdarma, i když je znatelná potřeba herních kreditů, tak si od nás zasloužila pěkných sedm bodů z deseti. Nebýt dobrého příběhu s doplňujícími videi a dobrou grafikou, tak by zřejmě upadla v zapomnění, ale to se díky bohu nestalo. Dostupná je na App Store ? klikněte pro stažení

Neskutečně drahé herní kredity jsou zabijákem hratelnosti (opravdu si nedokáži představit, že bych za hru, která zdaleka není dokonalá, zaplatil v přepočtu něco kolem jednoho a půl tisíce korun. Bullet Time má své plusy i mínusy, ale i tak vám jeho stažení doporučujeme. Na pár hodin zabaví a poctiví hard-core hráči jistě překousnou opakování misí, díky tomu že zemřeli jelikož neměli dostatečné vybavení.

Hra bývá aktualizována, tak se snad dočkáme nějakého toho upravení cen. Do té doby si buď budete muset vystačit se základní výbavou, nebo musíte vykrást banku.

Daniel Brázdil
Daniel Brázdilhttp://www.facebook.com/profile.php?id=100000501301245
Student střední školy se slabostí pro veškeré herní platformy, obzvláště pak pro Windows Phone.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře