Budoucnost na dosah: Huawei ukáže telefon, ze kterého uděláte tablet


Budoucnost na dosah: Huawei ukáže telefon, ze kterého uděláte tablet

Společnost Huawei potvrzuje dřívější slova svého šéfa v oficiální upoutávce na veletrh MWC. Firma v Barceloně skutečně představí svůj první ohebný telefon, který navíc bude podporovat i superrychlý 5G internet.

Tisková konference druhého největšího výrobce telefonů na světě je naplánována na neděli 24. února. Konstrukčně telefon využije jeden ohyb uprostřed a smartphone tak bude možné složit/zavřít podobně jako knihu či sešit. Pozvánka prozrazuje i to, displeje budou umístěné na vnější straně zařízení a tudíž uživateli vždy na očích.

Otázkou je, jak z benefitu skládacího telefonu bude těžit prostředí operačního systému Android, aby dalo tomuto zařízení smysl. Na mysl se také vkrádá otázka, jestli nám Huawei neukáže pouze technologické demo nebo zda překvapí a oznámí, že je telefon připraven poslat na trh.

Nový skládací Huawei by měl rovněž podporovat rychlé 5G sítě, a to díky spolupráci modemu Balong 5000 a čipové sady Kirin 980.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.